Kenny Floryan i Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov (MMA 27-0) od początku swojej zawodowej kariery w MMA nigdy nie został pokonany. I chociaż wielu znanych i świetnych zawodników próbowało, żaden z nich nie dał rady Dagestańczykowi. Według Kenny’ego Floryana, byłego zawodnika, a aktualnie komentatora UFC, jest trzech fighterów, którzy mogliby usunąć 0 z rekordu Nurmagomedova. Pierwszym, którego Floryan wskazał w audycji Pull No Punches jest:

Ryan Hall. Wiem, że brzmi to zaskakująco ponieważ on walczy w wadze do 145 funtów. Aby wygrać jednak z Khabibem trzeba być absolutnym ninją w parterze, trzeba być kimś takim jak Ryan Hall. Z drugiej strony może to być też osoba, która będzie potrafiła utrzymać walkę w stójce.

Drugim nazwiskiem wymienionym przez Floryana jest były mistrz UFC.

Georges St. Pierre, który dysponuje świetnymi umiejętnościami zapaśniczymi. Jest też bardzo duży. Oczywiście do tego starcia zapewne nigdy nie dojdzie, bo GSP chyba już na dobre odszedł z MMA.

Przy trzecim kandydacie do pokonania Khabiab, Floryan postawił na zawodnika lubiącego walki w stójce.

Justin Gaethje wywodzi się z zapasów i potrafi uderzać ekstremalnie mocno. Myślę, że jest jednym z kilku zawodników mogących być dużym wyzwaniem dla Khabiba. Jeśli Justin potrafiłby obronić się przed obaleniami, to ma wystarczająco dużo siły, aby znokautować Khabiba.

W swojej następnej walce Nurmagomedov zmierzy się z Dustinem Poirierem (MMA 25-5). Do pojedynku dojdzie 7 września w Abu Dhabi.

40 KOMENTARZE

 1. Hall nie mierzył się z jakimś wybitnym przeciwnikiem na ten moment, więc ciężko określić jak wypadłby z kimś z topu. Jego osobę zastąpiłbym Tonym.

 2. Hall nie mierzył się z jakimś wybitnym przeciwnikiem na ten moment, więc ciężko określić jak wypadłby z kimś z topu. Jego osobę zastąpiłbym Tonym.

  a nie walczył czasem z Lobovem?!

 3. Wiem, że zabrzmi to niedorzecznie, ale Tony uzmysłowi Kebabowi jak słabe ten ma kardio. W trakcie walki Kebab zacznie stopniowo wątpić w swoją niezwyciężoność, aż w końcu podda się mentalnie co będzie początkiem jego końca w tej walce i w MMA w ogóle. Gdy Kebab zacznie uświadamiać sobie co się stało, Tony będzie już wieszał jego dusze wśród trofeów.

 4. Wymieniając tu GSP równie dobrze ja mogę powiedzieć, że pokonałby go: Usman, Romero, albo Jones.

  Z ta roznica, ze GSP faktycznie chcial zejsc do Khabiba i z nim walczyc. Z tego co mowil u Sonnena dazyl do tej walki przez kilka dobrych miesiecy ale UFC balo sie, ze kolejnego mistrza im odstrzeli i znowu zawiesi rekawice.

 5. Akop Szostak.

  Ninja w parterze< potężny grapling kapoka.

  Bardzo fajnie by było zobaczyć jakiś cud i poriera kończącego khabiba, ale jak się nie odpierdoli jakieś gowno to khabiba wpierdol nie ominie bo nadchodzi madafakin tony i zrobi mu z buzi tatar. :bleed:

 6. Ninja w parterze< potężny grapling kapoka.

  Bardzo fajnie by było zobaczyć jakiś cud i poriera kończącego khabiba, ale jak się nie odpierdoli jakieś gowno to khabiba wpierdol nie ominie bo nadchodzi madafakin tony i zrobi mu z buzi tatar. :bleed:

  MMM tatar…

 7. Ktoś kto byłby męskim odpowiednikiem naszej Asi jak rządziła w UFC. Czyli zajebisty TDD plus stójka

  Ona nigdy nie walczyła z żeńskim odpowiednikiem Khabiba.

 8. Ona nigdy nie walczyła z żeńskim odpowiednikiem Khabiba.

  Walczyła z CG w jej prime. Chyba jedyne porównanie.

 9. Hall może z Khabibem by wcale łatwo nie miał, ale gościu jest naprawdę kotem w parterze i ma nieszablonową stójkę, choć na niskim poziomie, ale czuje że ten gość może jeszcze czasami zaskoczyć wszystkich.

 10. Z ta roznica, ze GSP faktycznie chcial zejsc do Khabiba i z nim walczyc. Z tego co mowil u Sonnena dazyl do tej walki przez kilka dobrych miesiecy ale UFC balo sie, ze kolejnego mistrza im odstrzeli i znowu zawiesi rekawice.

  Byc moze i chcial, ale nigdy w zyciu w 70kg nie walczyl i nie wiadomo czy by zszedł, wiec idąc tym tropem można by chociaż wymienić Usmana w roli potencjalnego zwycięzcy 😛

 11. No spoko, tyle że przez częstotliwość z jaką kebab chce walczyć po zdobyciu tytułu i fochy jakie strzela można stwierdzić, że już zawsze będzie niepokonany, bo po najbliższej gali albo coś odpieprzy albo się obrazi i koniec jego przygody z UFC

 12. Byc moze i chcial, ale nigdy w zyciu w 70kg nie walczyl i nie wiadomo czy by zszedł, wiec idąc tym tropem można by chociaż wymienić Usmana w roli potencjalnego zwycięzcy 😛

  A o GSP Rushfit programie slyszales? Pod okiem Erica Owensa zszedlby nawet do 65 kg! Testuje wlasnie wiec wiem o czym mowa :roberteyeblinking:

 13. Tony jeszcze weźmie i mu rozkurwia twarz łokciami, czekam

  Tylko zeby sie gdzies po drodze nie wypierdolil

 14. No spoko, tyle że przez częstotliwość z jaką kebab chce walczyć po zdobyciu tytułu i fochy jakie strzela można stwierdzić, że już zawsze będzie niepokonany, bo po najbliższej gali albo coś odpieprzy albo się obrazi i koniec jego przygody z UFC

  Przecież dał zajebistą inbę po walce z rudym i go zawiesili. W tym roku ma zawalczyć 2 razy, więc akurat jak na mistrza przystało.

 15. Hall może z Khabibem by wcale łatwo nie miał, ale gościu jest naprawdę kotem w parterze i ma nieszablonową stójkę, choć na niskim poziomie, ale czuje że ten gość może jeszcze czasami zaskoczyć wszystkich.

  Toś dojebał z tą nieszablonowa stojka :juanlaugh:

 16. Toś dojebał z tą nieszablonowa stojka :juanlaugh:

  Ok mogłem to wziąć w cytat, bo tak samo wypowiadano się o stójce Narkuna , nie wiem czy oglądałeś jego ostatnią walką, całkiem ciekawie starał się trzymać dystans, wyglądało to czasami pokracznie, ale biorąc pod uwagę,że jego jedynym celem jest sprowadzenie do parteru i że tymi śmiesznymi niby obrotówkami faktycznie udawało mu się trzymać dystans, ten gościu jest ogólnie autystą albo ma aspergera już nie pamiętam, i nie bez przyczyny ksywkę wizard, myślę że jak jeszcze trochę potrenuje to może zaskoczyć czasami, może nie będzie top 10, ani może nawet top 15, ale ja tam lubię jego walki oglądać.

 17. Tony ma najwięcej  argumentów by zajebac kebaba np

  1.mega kreatywny parter

  2.kondycja z kosmosu

  3.stojka mega mocna

  4.meksykanskie łokcie

  5.solidne zapasy

  6.sila fizyczna

  7.MENTALNOŚĆ – największy atut, Tony nigdy nie pęka, ciągle naciera, i no chłop nie do złamania, wydaje mi się że Kebab by tego tempa, presji nie wytrzymał, a zameczyc Tonego nie idzie,więc no :chuck:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.