Już podczas gali UFC 209 organizacja przyzna jednemu z zawodników kolejny mistrzowski pas tymczasowy. O to trofeum walczyć będą Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson. Łatwość z jaką przychodzi UFC dawanie możliwości zdobycia pasa tymczasowego została niedawno skrytykowana przez dwójkę byłych już zawodników. W programie UFC Tonight Kenny Florian przedstawił swoje spojrzenie na taką sytuację:

Pasy tymczasowe powinny być rozdawane tylko z jednego powodu, chodzi o sytuację, w której mistrz ma roczną lub jeszcze dłuższą przerwę od startów. Uważam, że w innej sytuacji to zwykły chwyt marketingowy.

Podobne zdanie wyraziła również Miesha Tate.

Rozdawanie pasów tymczasowych to dewaluacja ich wartości. To jest tak, jakby przyznawać dwa złote medale olimpijskie. Uważam, że w każdej kategorii wagowej powinien być jeden mistrz. W innym wypadku koronuje się pretendenta do pasa.

11 KOMENTARZE

  1. Ale zauważcie, że taka lekkość w kreowaniu interimów występuje tylko w przypadku, gdy posiadaczem pasa właściwego jest rudy.

    UFC wie bowiem z miejsca, że nie ma absolutnie żadnych szans, by któregośkolwiek z tych pasów bronił

  2. Dobrze mówią. To już boks zrozumiał, że to żarty i federacje mają w planach unifikację pasów i wyłonienie jednego mistrza. UFC używa pasa tymczasowego, jako ratunku gal, gdzie wypadł ktoś z ME lub po prostu dla zwiększenia promocji i kasy z PPV.

  3. Dobrze mówią. To już boks zrozumiał, że to żarty i federacje mają w planach unifikację pasów i wyłonienie jednego mistrza. UFC używa pasa tymczasowego, jako ratunku gal, gdzie wypadł ktoś z ME lub po prostu dla zwiększenia promocji i kasy z PPV.

    Póki co te ich plany się nie realizują w praktyce. WBA dalej ma trzech mistrzów w jednej wadze :siara:.

  4. Póki co te ich plany się nie realizują w praktyce. WBA dalej ma trzech mistrzów w jednej wadze :siara:.

    Tak, zgadza się 🙂 Proces jest powolny. A ciągłe ucieczki i migracje wagowe temu nie sprzyjają. Jak można mieć wakat mistrza regularnego przy posiadaniu dwóch innych "mniej ważnych".

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.