Po tym jak podczas walki wieczoru na gali UFC 254, Khabib Nurmagomedov, mistrz UFC wagi lekkiej, poddał Justina Gaethje i zapowiedział przejście na sportową emeryturę, cały czas pojawiają się pytania o to, czy decyzja mistrza jest ostateczna? Szef UFC Dana White wierzy, że Khabib wróci do oktagonu. Podobnego zdania jest też Rashad Evans.

Były mistrz UFC, w audycji „Morning Kombat” powiedział, że Khabib, który jest młody i cały czas będzie trenował, ostatecznie ponownie poczuje potrzebę rywalizacji i wróci do klatki. Evenas odniósł się też do ostatniej walki Khabiba i tego w jak dominującym stylu mistrz pokonał Justina Gaethje. Zwycięstwo to połączył też z postacią Conora McGregora.

To co Khabib zrobił z Gaethje pokazało mi, że McGregor jest jednym z najlepszych. Nie lubię chwalić Conora, bo on bywa szalony. Trzeba jednak przyznać, że to co Conor zaprezentował w walce z Khabibem, szczególnie na tle walki mistrza z Gaethje, pokazało, że jest jednym z najlepszych zawodników.

McGregor walczył z Nurmagomedovem w 2018 roku. Przegrał to starcie, ale został poddany dopiero w czwartej rundzie pojedynku. Rashad Evans właśnie na to zwrócił uwagę i na sposób w jaki Irlandczyk radził sobie z zapasami mistrza.

Zobaczcie co Khabib zrobił z Justinem Gaethje, zawodnikiem, który cały życie trenował zapasy. Conor też był obalany w walce z Khabibem, ale nie tylko się bronił, ale też udało mu się wstać i sprawić, że utrzymanie go na macie było trudne. To nie jest coś, co udaje się robić rywalom Khabiba.

Khabib Nurmagomedov zakończył karierę w oktagonie UFC jako mistrz kategorii lekkiej. W przeszłości wygrywał z m.in. Conora McGregora, Ala Iaquintę, Edsona Barbozę, Justina Gaethjego czy Dustina Poiriera.

Conor McGregor w swoim kolejnym pojedynku ma się natomiast zmierzyć z Dustinem Poirierem. Do walki ma dojść pod koniec stycznia 2021 roku.

Zobacz również: Ile lowkicków dasz radę przyjąć? Thompson brutalnie rozbija udo śmiałka (WIDEO)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.