Gala UFC ESPN+ 13 odbędzie się 13 lipca w Sacramento. Największa organizacja na świecie zawita do stolicy stanu Kalifornia po raz pierwszy od prawie trzech lat. Dziś ogłoszono dwa starcia oficjalnie dodane do rozpiski tego wydarzenia.

Pierwsze z nich to walka w kategorii piórkowej, gdzie Andre Fili (MMA 19-6) skrzyżuje rękawice z Sheymonem Moraesem (MMA 11-3). Fili, który na co dzień trenuje w klubie Team Alpha Male z siedzibą właśnie w Sacramento, w swojej ostatniej walce jednogłośnie na kartach punktowych zwyciężył z Mylesem Jurym (MMA 17-4). W swoich ostatnich walkach pokonywał także między innymi Dennisa Bermudeza (MMA 17-9) czy Artema Lobova (MMA 13-15-1-1NC). Moraes natomiast w ostatniej walce musiał przełknąć gorycz porażki. Brazylijczyk w marcu zawalczył na gali UFC ESPN 2, a jego przeciwnikiem był Sodiq Yussuf (MMA 9-1), który ostatecznie pokonał Moraesa jednogłośną decyzją sędziów.

Drugim oficjalnie ogłoszonym zestawieniem jest starcie w kategorii koguciej. Jonathan Martinez (MMA 10-2) zmierzy się z kolejnym reprezentantem Team Alpha Male – Pingyuanem Liu (MMA 13-5). Martinez swoją ostatnią walkę stoczył na początku lutego, a jego przeciwnikiem był Wuliji Buren (MMA 9-7). Amerykanin bez większych problemów poradził sobie z Chińczykiem i wypunktował go na pełnym dystansie. Okazję do pomszczenia swojego rodaka będzie miał Pingyuan Liu, który notuje aktualnie świetną serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. W swoim debiucie dla UFC pokonał Damiana Stasiaka (MMA 11-6), a w kolejnej walce niejednogłośnie na punkty poradził sobie z Martinem Dayem (MMA 8-3), dzięki czemu jego aktualny rekord w UFC wynosi 2-0.

Walka wieczoru lipcowej gali w Sacramento nie została jeszcze ogłoszona.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.