Fot. Piotr Pędziszewski

Lutowa gala UFC to powrót organizacji do Anglii po blisko dwóch latach nieobecności. Bilety na galę, która odbędzie się w londyńskim O2 27 lutego, sprzedały się w zaledwie 27 minut, co pokazuje ogromne oczekiwanie wśród fanów w Wielkiej Brytanii na UFC.

Faworyt publiczności i weteran tego sportu Brad “One Punch” Pickett (MMA 25-11-0), wystąpi przed swoją publicznością, krzyżując rękawice z Meksykaninem Henrym “Bure” Brionesem (MMA 19-5-1).

Pickett walczy pod szyldem UFC od 2011 roku. Od tamtej pory zdobył już pięć nagród za najlepszą walkę wieczoru. W marcu 2014 roku Pickett odniósł zwycięstwo przed własną publicznością w walce z Irlandczykiem Neilem Seerym.

Briones przybędzie do Londynu jako uczestnik program TUF. “Bure” przed decyzją o rozpoczęciu treningów MMA był hokeistą. Treningi mieszanych sztuk walki rozpoczął w swoim rodzinnym mieście, Tijuanie w Meksyku, w 2006 roku.

Brytyjczyk Davey “Dangerous” Grant (MMA 8-2-0) zaprezentuje się przed swoją publicznością 27 lutego, w walce z zawodnikiem z Ekwadoru, Marlonem “Chito” Verą (7-2-1, walczącym z Chone, w Ekwadorze), który będzie chciał stać się znaczącym zawodnikiem w kategorii koguciej.

W 2013 roku, Grant wziął udział w programie The Ultimate Fighter, gdzie walczył i przygotowywał się pod okiem byłej mistrzyni kobiet w wadze koguciej, Rondy Rousey. Grant miał walczyć podczas UFC FIGHT NIGHT : London w 2013 roku, jednak na zaledwie kilka dni przed gala, był on zmuszony wycofać się z występu z powodu kontuzji.

Grant zmierzy się z młodym Verą, który ma zaledwie 23 lata i dwie stoczone walki pod szyldem UFC, wśród których można znaleźć wygraną z Romanem Salazarem, dzięki której Grant otrzymał bonus za występ wieczoru. „Chito” dorastał w Ekwadorze, a treningi MMA rozpoczął w wieku 16 lat.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.