Fot. Jeff Sherwood / Sherdog.com)
(Fot. Jeff Sherwood / Sherdog.com)

Niedawno pisaliśmy o tym, że Dustin „The Diamond” Poirier (MMA 16-4) podjął decyzję o zmianie kategorii wagowej. Dywizję piórkową zamienia na lekką. W limicie kategorii wagowej, w której rozpoczął swoją zawodową karierę, zmierzy się z Carlosem Diego Ferreirą (MMA 11-1).

Poirier pojawił się w organizacji WEC w sierpniu 2010 roku w wieku 21 lat. Miał wtedy siedem zwycięstw bez porażki w bilansie i uchodził za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników dywizji lekkiej. Na tamten moment nie spełnił pokładanych w nim nadziei – przegrał jednogłośną decyzją sędziowską z Dannym Castillo. Zatarł złe wrażenie trzy miesiące później, kiedy zastopował ciosami Zachary’ego Micklewrighta w niespełna pół minuty po rozpoczęciu pojedynku. Wraz z wchłonięciem WEC przez największą organizację MMA świata – UFC, Dustin podjął decyzję o zejściu do niższej kategorii wagowej. W dywizji piórkowej w latach 2011-2014 stoczył łącznie jedenaście pojedynków, z których przegrał zaledwie trzy. W pokonanym polu zostawił kilka uznanych nazwisk, min.: Maxa Hollowaya, Erika Kocha czy Diega Brandao. W ostatnim swoim pojedynku pod koniec września na gali UFC 178 został zastopowany ciosami w pierwszej rundzie przez Conora McGregora.

Do niedawna niepokonany, Carlos Diego Ferreira, powraca po październikowej porażce z Beneilem Dariushem, z którym przegrał jednogłośną decyzją. Wcześniej w największej organizacji MMA świata zwyciężył w dwóch pojedynkach:  w czerwcu 2014 poddał duszeniem zza pleców Coltona Smitha, a w październiku zastopował ciosami Ramseya Nijema.

Gala UFC Fight 63, na której Poirier i Ferreira skrzyżują rękawice, odbędzie się 4 kwietnia w Fairfax.

4 KOMENTARZE

  1. Sercem za Poirierem. Wygrana z solidnym Brazylijczykiem byłaby świetnym "nowym początkiem".

  2. Również liczę na Dustina – nie był to jakiś mój ulubieniec, ale zawsze miło oglądało się jego walki i był mocnym punktem każdej karty, na której był.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.