Dustin Poirier podchodzi do najbliższej walki o pas bardzo osobiście. Zdobycie tytułu byłoby bowiem zrealizowaniem jego największego sportowego marzenia, a teraz może mieć ostatnią szansę w karierze na to, aby tego dokonać.

1 czerwca podczas gali UFC 302 Dustin Poirier spróbuje odebrać mistrzowski pas wagi lekkiej Islamowi Makhachevowi. Poirier otwarcie mówi o tym, że może to być dla niego nie tylko ostatnia szansa w karierze na zdobycie tytułu, ale również może to być jego ostatnia konfrontacja w karierze. W rozmowie dla UFC Poirier dodał również:

Patrzę na sprawę realistycznie. Mam 35 lat. Jak wiele czasu będę musiał poświęcić, aby ponownie znaleźć się w takiej sytuacji? Spokojnie można założyć, że jest to moja ostatnia szansa, aby zostać mistrzem świata. To jest dla mnie szansa na zrobienie tego, o czym mówiłem, gdy miałem 18 lat. To sprawa osobista, tu nie chodzi o fanów, ani o Halla of Fame, tu chodzi o mnie i moją żonę, o to, żebym mógł ją przytulić i powiedzieć, że dokonałem tego. Wszystkie wzloty i upadki ostatnich 17 lat, wszystkie lekcje, które odrobiłem… Na UFC 302 znokautuję Islama Makhacheva i zostanę mistrzem świata.

Dustin Poirier jest byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej. Nigdy jednak nie udało mu się zdobyć pełnoprawnego pasa. Amerykanin ostatni raz walczył podczas gali UFC 299, która odbyła się 9 marca. Wygrał wówczas przez nokaut z Benoit St. Denisem. Poirier ma na swoim koncie 39 zawodowych pojedynków, z których 30 wygrał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,947 komentarzy 27,481 polubień

Życzę Ci tego mordo z całego serducha
Rozpierdol mu baniak

Odpowiedz 10 polubień

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,464 komentarzy 78,149 polubień

Dustin jak chce sprawdzić wierność żony to niech przeprowadzi się do Hiszpanii jak Lewandowski

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Dijaz
Dijaz

M-1 Global
Middleweight

3,768 komentarzy 7,749 polubień

Dustin, tradycyjnie... JEDZIESZ Z PODRABIAŃCEM!

Odpowiedz 1 Like

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,891 komentarzy 74,852 polubień

GI-LO-TY-NA! Aż mu oczy wyjdą na wierzch. Ciasno zapięta jak na Khabibie...

Bierz przykład z Dawida Zawady, który jadąc na UFC do Moskwy, na stracenie, poddał Nurgamomedowa jak placka aż odklepał, a cała kacapia wyła opętana.

Odpowiedz 4 polubień

J
JoeyTurlana

Oplot Challenge
Featherweight

7 komentarzy 66 polubień

Perfect scenario visualization:
-Dustin nokautuje Islama
-Dustin po zwycięstwie wakuje pas i przechodzi na emeryture
-Dana, żeby nie pozwolić na zbyt długie bezkrólewie szybko organizuje walkę o zwakowany pas miedzy naszym Gamerem i Armanem, z racji tego, ze Islam po nokaucie potrzebuje czasu na dojście do siebie 8-))))

Odpowiedz 2 polubień