Już w najbliższy weekend Dustin Poirier stanie przed szansą zdobyć mistrzowskiego pasa wagi lekkiej UFC. „The Diamond” nie kryje, że może to być jego ostatnia walka w karierze, a na pewno ostatnia szansa na zdobycie tytułu.

1 czerwca podczas gali UFC 302 Dustin Poirier spróbuje odebrać mistrzowski pas wagi lekkiej Islamowi Makhachevowi i być może będzie to jego ostatnia walka w karierze. W rozmowie dla CBS Sports Poirier powiedział, że nie widzi siebie ponownie walczącego o dojście do starcia mistrzowskiego.

Jestem zdolny do wszystkiego. Mogę ponownie wspiąć się na ten szczyt i walczyć o tytuł. Mogę to zrobić. Zwyczajnie jednak nie czuję już tego w sobie. Nie mam zamiaru ponownie tego robić, wspinać się na tę drabinę. Robię to od dawna, a ten sport jest bardzo samolubny. Jestem gotowy być ojcem, mężem, być w domu i popaść z codzienną rutynę.

Poirier nie kryje również, że starcie z Makhachevem może być ostatnim w jego karierze.

Nie jestem pewien, ale to może być moja ostatnia walka. Nie mam pewności czy wygram, czy przegram. Chcę po prostu być zadowolony ze swojej kariery. To wszystko muszę sobie jeszcze przemyśleć. Liczę, że uda mi się dobrze zakończyć tę historię i zostanę mistrzem UFC. To by dopiero była piękna historia.

Dustin Poirier jest byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej. Ostatni raz walczył podczas gali UFC 299, która odbyła się 9 marca. Wygrał wówczas przez nokaut z Benoit St. Denisem. Poirier ma na swoim koncie 39 zawodowych pojedynków, z których 30 wygrał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Dijaz
Dijaz

M-1 Global
Middleweight

3,782 komentarzy 7,777 polubień

I tego Ci życzymy Dustin. Zgaś światło dagestańcowi, wsiądź na konia i odjedź w kierunku zachodzącego słońca.

Odpowiedz 12 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Welterweight

2,012 komentarzy 4,343 polubień

Z tym że to by była piękna historia ma w 100 % rację :goldi:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,912 komentarzy 74,986 polubień

Diamenta bym jeszcze bardziej szanował gdyby nie pierdzielił o emeryturze w sumie po każdej walce - zawsze to samo - on już nic nie musi, ma fundację, odłożony hajs, kochającą rodzinę - to po co dywizję blokujesz od 4-ch lat?

Odpowiedz 1 Like