Dustin Poirier odrzucił propozycję walki z Michaelem Chandlerem z powodu „lojalności” wobec Tony’ego Fergusona z którym miał oryginalnie zmierzyć się na gali UFC 254.

Według Ariela Helwaniego z ESPN, Dustin Poirier odrzucił ofertę walki z byłym mistrzem Bellator MMA, Michaelem Chandlerem z powodu niezadowalających warunków finansowych oraz lojalności wobec Tony’ego Fergusona.

Według podanych informacji, UFC zaproponowało wczoraj Poirierowi walkę z Chandlerem, ale strony ponownie nie doszły do porozumienia w kwestiach finansowych. „Diamond” miał oryginalnie zmierzyć się z Fergusonem na UFC 254 ale organizacja ogłosiła walkę zanim Poirier zgodził się na nią.

Gdy Amerykanin chciał skorzystać z okazji i wynegocjować lepszy kontrakt, Dana White ogłosił, że do walki nie dojdzie ponieważ „Diamond” nie jest nią zainteresowany i celowo postawił zaporowe warunki. Niespodziewanie „El Cucuy” wsparł go w negocjacjach pisząc publicznie do UFC aby ta sięgnęła do kieszeni i doprowadziła do walki której chcą fani MMA.

UFC próbowała ratować sytuację chcąc doprowadzić do starcia Poirier vs Chandler i zostawiając Fergusona bez przeciwnika na UFC 254. Negocjacje ponownie nie udały się z powodów finansowych ale drugim powodem według osób bliskich Poirierowi była chęć odwdzięczenia się i okazania lojalności Tony’emu Fergusonowi który również w prywatnych wiadomościach miał wspierać go w rozmowach z UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.