Dricus Du Plessis został mistrzem UFC wagi średniej. Zawodnik z RPA zadebiutował też w pierwszej dziesiątce najlepszych fighterów UFC bez podziału na kategorie wagowe.

20 stycznia w Toronto podczas gali UFC 297 Dricus Du Plessis odebrał mistrzowski pas Seanowi Stricklandowi. Dzięki temu zwycięstwu zasiadł na tronie kategorii średniej. Zadebiutował też w rankingu najlepszych zawodników UFC bez podziału na wagi. W zestawieniu tym trafił od razu na miejsce ósme.

Po gali UFC 297 w kategorii średniej Sean Strickland spadł na pozycję pierwszą, a tuż za nim pojawił się Israel Adesanya. Chris Curtis, który pokonał Marc-André Barriaulta awansował na miejsce trzynaste.