Bardzo ciekawe starcie w kategorii lekkiej zostało dodane do rozpiski styczniowej gali UFC 246, która odbędzie się w T-Mobile Arena w Las Vegas. Organizacja oficjalnie potwierdziła, że 18 dnia stycznia rękawice skrzyżują Drew Dober (MMA 21-9, 1NC) i Nasrat Haqparast (MMA 11-2).

Obaj zawodnicy w ostatnim czasie radzą sobie bardzo dobrze. Zarówno Amerykanin jak i Afgańczyk w swoich ostatnich pięciu pojedynkach przegrywali tylko raz.

Dober po porażce z rąk Beneila Dariusha (MMA 17-4-1) wrócił w ostatnim pojedynku na ścieżkę zwycięstw, pokonując w czerwcu przed czasem Marco Polo Reyesa (MMA 8-7). Amerykanin jest mocno wszechstronny, co udowadnia sposobami pokonywania swoich rywali. Osiem razy w karierze nokautował swoich oponentów, sześć razy zmuszał ich do odklepania technik kończących, a siedmiokrotnie o jego zwycięstwie decydowali sędziowie. Dober aktualnie w UFC może pochwalić się rekordem siedmiu zwycięstw i pięciu porażek.

Haqparast dla największej organizacji na świecie zawalczył jak dotąd czterokrotnie. Jedynym pogromcą Afgańczyka jest Polak – Marcin Held (MMA 26-7). Po nieudanym debiucie w UFC, Haqparast wygrał trzy pojedynki i w UFC notuje rekord 3-1. W pokonanym polu pozostawiał Marca Diakiese (MMA 14-3), Thibaulta Goutiego (MMA 12-5) i Joaquima Silvę (MMA 11-2), którego w ostatnim pojedynku w sierpniu znokautował na początku drugiej rundy.

Walką wieczoru wydarzenia w Las Vegas będzie pojedynek powracającego po przerwie Conora McGregora (MMA 21-4) z Donaldem Cerrone (MMA 36-13). W karcie walk znajdują się też takie nazwiska jak Anthony Pettis (MMA 22-9) czy Holly Holm (MMA 12-5).

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.