Do zaskakujących roszad doszło kilka godzin temu na szczycie wagi półciężkiej organizacji UFC. Jon Jones zapowiedział zwakowanie mistrzowskiego tytułu i przejście do królewskiej kategorii wagowej. Natomiast Jan Błachowicz i Domick Reyes najprawdopodobniej zawalczą z sobą o pas kategorii półciężkiej.

Zobacz również: Jon Jones zapowiada negocjacje przejścia do kategorii ciężkiej UFC

Reyes walczył już wcześniej z Jonem Jonesem w starciu o tytuł i przegrał je na punkty. Starcie było jednak wyrównane, Reyes liczył więc na rewanż. Sam Dana White, szef UFC, zapowiadał w wywiadzie dla The Shmo, że do drugiego pojedynku z Jonesem trzeba koniecznie doprowadzić.

Wszystko zależy od tego, co on zrobi. Zobaczymy czy pójdzie do wagi ciężkiej, czy zostanie w półciężkiej. Jeśli zostanie w półciężkiej, musi zawalczyć ponownie z Reyesem. Trzeba zrobić ich drugą walkę.

Teraz sytuacja się zmieniła, bo Jones najprawdopodobniej zniknie na stałe z wagi półciężkiej. Reyes nie zamierza jednak mu odpuszczać. Reagując na wpis Jonesa dotyczący przejście do kategorii ciężkiej, sam napisał:

Dopadnę cię później.

Według doniesień dziennikarza ESPN Bretta Okamoto — Jan Błachowicz zawalczy z Dominickiem Reyesem podczas UFC 253. Wydarzenie odbędzie się 26 września.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.