5 miesięcy przed zwycięstwem z Niko Pricem na UFC 228 Abdul Razak Alhassan został wypuszczony za kaucję w wysokości 20.000$ z aresztu. Powodem zatrzymania zawodnika były oskarżenia o napaść seksualną. Alhassan nie dostałby nawet szansy walki gdyby nie to, że sędzia zgodził się na prośbę jego adwokata, aby zawodnik miał szansę zarabiać na życie trenując i walcząć.

Według gazety Fort Worth Star-Telegram, 33-letni Alhassan został oficjalnie oskarżony za dwie napaści seksualne. Według źródeł, zawodnikowi UFC zarzuca się gwałt dwóch nietrzeźwych kobiet w domu jednej z nich. MMAjunkie nie było w stanie skontaktować się z menadżerem Alhassana. UFC również nadal nie skomentowało tej sytuacji. Warto zaznaczyć, iż konto Razaka na Twitterze zostało dezaktywowane.

Według Star-Telegram, które powoływało się na nakaz aresztowania zawodnika, dwie dziewczyny w wieku 20 oraz 22 lat bawiły się na jednej z dyskotek, gdzie Alhassan pracował jako szef ochrony. 22-latka zapytała Razaka o wejście do klubu – ten stwierdził, że wpuści je za jej numer telefonu. Po tym jak dwie dziewczyny spożyły znaczące ilości alkoholu, 20-latka znalazła swoją koleżankę całującą się z Alhassanem w jednym z pomieszczeń klubu. Według niej, 22-latka była tak pijana, że nie pamiętała co się stało.

Kolejną rzeczą jaką pamięta 20-letnia potencjalna ofiara to przyjazd do jej domu, do którego Alhassan wniósł jej pijaną koleżankę. Dziewczyna myślała, że zawodnik wyszedł, lecz gdy wróciła do pokoju ze szklanką w domu, ten stał w narożniku pokoju. Wtedy właśnie Alhassan miał złapać dziewczynę, popchnąć ją na łóżko twarzą w dół i zgwałcić. 20-latka twierdzi, że nie mogła oddychać, bo ten wpychał jej twarz w materac. Według niej po chwili zawodnik zgwałcił również jej koleżankę. Po tym wydarzeniu 20-latka poinformowała swoją matkę, która również była w domu, że coś jest nie tak z jej koleżanką. Ta leżała rozebrana wymiotując.

Według raportu matka znalazła zużytą prezerwatywę w torebce 22-latki, którą zabezpieczyła i przekazała policji. 24 marca obie dziewczyny zostały przesłuchane. Według matki 20-latki, ta pamiętała znacznie więcej z tego zdarzenia po tym jak wytrzeźwiała.

W maju tego roku adwokat zawodnika skutecznie poprosił o modyfikację warunków wyjścia za kaucją, aby ten mógł trenować i mieć za co żyć. Według szefa klubu, Alhassan odszedł z pracy jako ochroniarz kilka miesięcy temu przez problemy personalne.

1 KOMENTARZ

  1. Ja pierd**łe jesteście jacych chyba pój**ani. Co z tego że się najebaly, mało facetów za przeproszeniem rucha laski siłą wykorzystując takie sytuacje? Te pozwy w Hollywood to gra o dużą kasę ale tu co on ma do zaoferowania? Ogarnij się się! Jeśli zarzuty to prawda to ch*j mu w dupę niech zdycha w męczarniach

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.