Po tym jak Stipe Miocic po raz kolejny obronił tytuł mistrzowski i pokonał Juniora dos Santosa, pojawiły się głosy mówiące o tym, że Amerykanin jest na dobrej drodze do tego, aby stać się jednym z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w historii organizacji. Sam dos Santos, który nie dał rady mistrzowi w rewanżowym pojedynku podczas gali UF 211, w rozmowie z Fox Sports powiedział:

On jest na dobrej drodze do tego, by być największym zawodnikiem w historii. Świetnie sobie radzi i tak jak mówiłem wcześniej, podziwiam go. Skoro ja nie jestem mistrzem, cieszę się, że to on nim jest.

Samemu Miocicowi jednak jest zupełnie obojętne, czy i jakie rekordy pobije w przyszłości.

Nie dbam o to. Jeśli będę wygrywał, zapiszę się na kartach historii, a zamierzam nadal wygrywać. Lubię to robić i w szczególności lubię być nazywany mistrzem.

Stipe Miocic od pięciu walk pozostaje niepokonany. Wygrał z Markiem Huntem i Andreiem Arlovskim, a później zdobył mistrzowski tytuł w starciu z Fabrico Werdumem. Pasa bronił dwa razy pokonując Alistaira Overeema i Juniora dos Santosa.

5 KOMENTARZE

  1. Prędzej czy później walka z Cainem musi się odbyć. Jeśli nic niespodziewanego się wcześniej nie stanie czyli Stipe pasa nie straci to ta jeśli Chorwat wygra z Velasquezem wtedy będzie najlepszy w historii, jeszcze jakby wygrał przez TKO to ho. Bajki o Cainie pójdą w zapomnienie.

  2. Dżunior po Caine to już nie ten sam zawodnik. Wszyscy się podniecali że Rothwella pozamiatał, ale Rothwell to nieruchawy kloc. Ta walka teraz pokazała że Cigano to już nie materiał na mistrza.

  3. Myślę, że droga do tego tytułu nie będzie łatwa, ale Stipe jak najbardziej ma na to szanse. Jakie warunki musi spełnić? Myślę, że można to dość jasno określić : musi obronić pas z kolejnym przeciwnikiem, a następnie pokonać Jonesa i Ngannou.

  4. "Czy można zostać kiedykolwiek najlepszym w historii po porażce przez KO ze Stefanem Struve?" Miocic walczył wtedy z kontuzją 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.