Jakiś czas temu Eddie Hearn, brytyjski promotor bokserski, zapowiedział chęć zestawienia z sobą Dilliana Whyte’a, bokserskiego mistrza wagi ciężkiej WBC, z Francisem Ngannou, potencjalnym kandydatem do walki mistrzowskie wagi ciężkiej organizacji UFC.

Zobacz również: „Ngannou będzie następny” – Szef UFC o pretendencie do pasa wagi ciężkiej

W rozmowie dla Sky Sports Hearn powiedział:

Nigdy wcześniej nie myślałem o tym zbyt poważnie, ale ostatnio zaczął naprawdę to rozważać. Staramy się o to, aby Dillian Whyte został mistrzem świata w boksie, ale nie będę zaskoczony jeśli zobaczę go walczącego z Ngannou przed końcem tego roku.

Co ciekawe, Hearn zasugerowało, że mogłoby dojść do dwóch pojedynków na różnych zasadach.

Zamierzam skontaktować się w tej sprawie z Daną Whitem i zapytać go jakby to widział? Czy możemy to razem zrobić? Czy zrobimy to w ringu czy w klatce? Czy będziemy robić rundy boksu i MMA? Ta walka wzbudza duże zainteresowanie. Wiele osób o niej mówi i ma ona potencjał na to, żeby wykręcić poważne liczby. To starcie może być intrygujące zarówno dla fanów boksu jak i MMA.

Eddie Hearn zna i ceni szefa UFC Danę White’a. Od dawna mówi też, że podziwia amerykańską markę i jej model biznesowy, więc szans na rozmowy obu panów w sprawie walki są duże.

Sam Dillian Whyte potwierdził w rozmowie dla serwisu DAZN, że jest zainteresowany taką walką.

Próbuję do tego doprowadzić. Chcę zawalczyć z kimś dobry, z kimś kto może ze mną wygrać. Francis Ngannou może wygrać w boksie, bo dysponuje pokaźną siłą, jest aktywnym, młodym zawodnikiem. Chciałbym, żeby doszło do jednej walki w ringu i jednej w klatce. Nie jestem zawodnikiem, który chce się bić tylko na własnych zasadach. Chciałbym zapisać się na karatach historii. Jeśli pokonam go w ringu i klatce, będę największym zawodnikiem sportów walki w historii.

Aktualnie Francis Ngannou, który w swoim ostatnim boju znokautował Jairzinho Rozenstruika, czeka na swoją szansę walki o mistrzowski tytuł UFC. Dillian Whyte ma natomiast zmierzyć się w ringu bokserskim z Alexandrem Povetkinem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.