Derrick Lewis (MMA 22-7) podczas gali UFC 244 pokonał Blagoya Ivanova (MMA 18-3) i tym samym znalazł się na czwartym miejscu zestawienia zawodników wagi ciężkiej UFC z największą liczbą wygranych walk w organizacji. Lewis ma ich 13. Przed nim w tym zestawieniu znajdują się: Andrei Arlovski (17 wygranych walk), Frank Mir (16) i Junior Dos Santos (15).

Co ciekawe, Lewis mimo wygranej jest nie tylko niezadowolony ze swojego ostatniego występu, ale również stwierdził, że był przekonany, iż przegrał walkę z Ivanovem.

Myślałem, że przegrałem tę walkę. Tak mi się wydawało. Myślałem, że sędziowie dadzą zwycięstwo dla Blagoya.

W rozmowie z Arielem Helwanim Lewis powiedział też z czego wynikało takie jego spojrzenie na przebieg walki.

Myślałem, że jego obalenia przechyliły szalę zwycięstwa. Byłem więc zaskoczony wynikiem. Myślałem, że on będzie na macie uderzał łokciami i próbował ground and pound, ale tego nie robił. Uznałem więc, że ok., w tym czasie złapię nieco oddechu.

Amerykanin uznał również, że sam za mało zrobił w walce.

Ze swojej strony mogłem też zrobić więcej. Mogłem być bardziej aktywny.

13 KOMENTARZE

 1. Lewis, który był trochę lepszy od niezbyt groźnego Ivanova myślał że przegrał- Gastelum po werdykcie że przegrał splitem w którym nie zrobił nic zdziwiony.

 2. przed jego debiutem kto by pomyślał jak ta kariera się potoczy? Wydawał się lapsem i po 3-4 walkach pożegna się z UFC. Tymczasem 13 walk, 2ch Polaków na rozkładzie, walka o pas, mnóstwo fanów.

  Może nie jest najwybitniejszym zawodnikiem, ale na pewno jednym z najciekawszych.

 3. jak kiepska musi być dywizja HW w ufc, że on się tam utrzymuje i jeszcze wygrywa. takie walki ja ta to powinny lecieć w prelims

 4. Waga ciężka jest tak słaba, że można być zawodnikiem bez parteru, bez zapasów, bez kondycji, nie trenującym na 100 % a mimo to w czołówce

 5. widzowie przegrali, dwóch grubasów tłukących się bez składu i ładu, Amerykanów po..wiło, że płacą za takie coś pieniądze.

 6. Waga ciężka jest tak słaba, że można być zawodnikiem bez parteru, bez zapasów, bez kondycji, nie trenującym na 100 % a mimo to w czołówce

  to jest prawdą. Ale lepiej by było napisać, że aby być w czołówce HW wystarczy mieć pierdolnięcie. Niestety żaden z naszych HW takowego nie ma.

 7. widzowie przegrali, dwóch grubasów tłukących się bez składu i ładu, Amerykanów po..wiło, że płacą za takie coś pieniądze.

  Still better than KSW

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.