Benavidez

(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Trzy przekonujące zwycięstwa i gotowość na kolejne wyzwania wystarczyły, by Joseph Benavidez (MMA 19-3, UFC 6-1) dostał upragnioną szansę pomszczenia porażki z UFC 152. W walce wieczoru TUF 18 Finale 30 listopada będzie mógł ponownie zmierzyć się z Demetriousem Johnsonem (MMA 18-2-1, UFC 6-1-1) o pas wagi muszej i spróbować poprawić wynik z poprzedniej walki.

Joseph Benavidez ma na swoim koncie porażki jedynie z mistrzami kategorii koguciej i muszej. Od czasu, kiedy uległ pracy na nogach i szybkości „Mighty Mouse” wziął się szybko do odrabiania strat i zawalczył w tym roku już trzykrotnie, pokonując Iana McCalla, Darrena Uenoyamę i Jussiera da Silvę. Czwarta walka w 2013 roku przyjdzie już 30 listopada na TUF 18 Finale, a więc pas najlżejszej kategorii wagowej znów zostanie umieszczony na karcie transmitowanej w telewizji.

Demetrious Johnsonod czasu powołania dywizji muszej nie przegrał ani razu. Od czasu głośnego remisu i „afery z karteczkami” w walce z McCallem, pokonał w drugiej walce „Uncle Creepy”, a następnie Benavideza, Dodsona i Moragę.

TUF 18 Finale odbędzie się 30 listopada w Las Vegas, a transmitowany będzie na Fox Sports 1. Innym głośnym zestawieniem z tej gali jest walka Nate’a Diaza (MMA 16-9, UFC 11-5) z Grayem Maynardem (MMA 11-2-1, 1 NC, UFC 9-2-1, 1 NC). Pozostałe walki są póki co nieznane, w większości będą jednak obejmować uczestników tej edycji show.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.