Joanna Ja

Od pewnego czasu można było zaobserwować spadające zainteresowanie dziennikarzy występami naszych rodaków w UFC. Po debiutach Piotra Hallmanna, Daniela Omielańczuka i Krzysztofa Jotki, informacje o kolejnych zakontraktowanych zawodnikach coraz rzadziej pojawiały się w mediach, szczególnie w prasie. Podpisanie kontraktu i zwycięstwo Joanny Jędrzejczyk w największej organizacji świata, przerwało tendencję spadkową i okazało się sukcesem medialnym zawodniczki z Arrachionu.

Od podpisania kontraktu do samej walki minął niecały miesiąc, jednak w tym czasie nazwisko Joanny Jędrzejczyk pojawiło się w blisko 80 publikacjach, z tego 17 w prasie. Co jednak najważniejsze, aż 65 publikacji w całości było poświęconych zawodniczce, a 62 informacje pojawiły się w mediach ogólnopolskich. Zarówno potencjał dotarcia, jak i sama jakość materiałów była bardzo dobra. Zawodniczka była widoczna aż na 45 zdjęciach, które zawierały materiały prasowe. Publikacje w większości były obszerne, co w dużym stopniu przełożyło się na ekwiwalent reklamowy, który w miesiąc od podpisania kontraktu wyniósł ponad 234 tysiące złotych.

Ponieważ Warmia i Mazury w zeszłym roku okazały się regionem, w którym media pisały najwięcej o MMA, i tym razem Joanna Jędrzejczyk mogła liczyć na wsparcie lokalnych dziennikarzy. Dodatkowo publikacje w wersjach papierowych pojawiały się w: „Przeglądzie Sportowym”, „Super Expressie” i „Fakcie”. Warto również zaznaczyć, że po swoim debiucie, Joanna Jędrzejczyk stała się najchętniej obserwowanym na Twitterze polskim zawodnikiem z kontraktem UFC.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów w okresie od 30 czerwca do 31 lipca 2014 r. z około: 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej, 3500 źródeł internetowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych. W analizie nie uwzględniono branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

10 KOMENTARZE

 1. Nic tylko się cieszyć, ze to akurat Joasia wzbudziła tyle zainteresowania. Nie dość, że kobieta to wczesniej w Polsce nie była promowana choćby na takim poziomie jak Karolina.

 2. up

  to dobry pomysł, Asia jest bardzo sympatyczna i mogłaby zrobić dobre wrażenie i zainteresować przeciętnych "januszy"

 3. Jeśli się nie mylę chodzi o kwotę jaką jakaś firma by musiała wydać by pojawić się w tylu publikacjach/reklamach w danych mediach w miejsce Asi 🙂

 4. Szkoda, że na orange już nie ma możliwości oglądania UFC. Z pewnością wiecej by było dokumentów w stylu Piotr, Daniel itp moja droga do UFC.

 5. Joanna jest idealną osobą żeby wprowadzić MMA w Polsce na salony. Super fajna dziewczyna która kopie tyłki w klatce największej organizacji MMA na świecie 🙂 Ta historia nie może się nie sprzedać 

 6. Bardzo przyjemnie się ogląda tak dobrą walke pod względem technicznym i dynamicznym.Jeszcze lepiej się słucha tak inteligentnych wywiadów jakie daje Asia.Przed chwilą ukazał sie wywiad jej treneta Bońkowskiego.Ludzie na wielkim poziomie i to jest dodatkowa atrakcja dla fanów.Takie smaczki MMA az przyjemnie się ogląda i słucha.Proszę o więcej !!!

 7. Ja ostatnio nawet o Joannie w Telexpresie slyszalem ;p

   

  Przyznali jej miejsce w galerii ludzi pozytywnie zakręconych?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.