jose aldo

Jak poinformował serwis MMA Fighting, Jose Aldo, były mistrz UFC, szykuje się do debiutu w bokserskim ringu.

Serwis MMA Fighting poinformował, że Jose Aldo, który zakończył karierę w świecie MMA, szykuje się do pierwszej walki w zawodowym boksie. Do pojedynku ma dojść 10 lutego w Rio de Janeiro. Na razie jednak nie wiadomo kto ma być rywalem Aldo w ringu. Informacja o walce Aldo nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Jose Aldo, były mistrz UFC i WEC, po tym jak przegrał walkę z Merabem Dvalisvhilim podczas gali UFC 278 postanowił zakończyć karierę w świecie MMA. Aldo została jeszcze jedna walka w kontrakcie z UFC, ale nie planuje już więcej wchodzić do klatki, myśli natomiast o tym, aby spróbować swoich sił w boksie. Jakiś czas temu założyciel organizacji Hardcore FC Anatoliy Sulyanov powiedział w rozmowie dla serwisu Telecomasia.net, że w marcu 2023 roku zorganizuje wielki turniej bokserski w Dubaju, podczas którego może zawalczyć Aldo. Wygląda jednak na to, że debiut Aldo w boksie może nastąpić wcześniej w Brazylii.

Aldo przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2004 i do dziś stoczył 39 pojedynków, z których wygrał 31. Jose przez wiele lat dominował w wadze piórkowej. Siedem razy obronił pas mistrzowski. W ostatnich latach Aldo walczył w kategorii koguciej, w której chciał zdobyć mistrzowski tytuł. Ostatecznie doszedł do trzeciego miejsca najlepszych zawodników tej kategorii w UFC.