Darren Till jest podekscytowany zestawieniem z Israelem Adesanyą i wierzy, że walka z mistrzem będzie „magiczna”.

Jeszcze przed walką z Janem Błachowiczem, „The Last Stylebender” wspominał, że chciałby zmierzyć się w oktagonie z Darrenem Tillem. Zawodnik z Anglii w kategorii średniej ma obecnie bilans 1-1 i Adesanya prosił potencjalnego rywala żeby ten wygrywał walki i ostatecznie zmierzył się z nim w klatce. W kolejnym pojedynku Till zmierzy się bardzo mocnym Marvinem Vettorim i te starcie może wyłonić pretendenta w dywizji do 84 kilogramów. W rozmowie z Arielem Helwanim zawodnik z Liverpoolu wypowiedział się na temat potencjalnego starcia z Adesanyą.

Teraz skupiam się na sobie. Robię to co chcę. Sprawa wygląda tak: myślę, że to będzie magiczna walka, magik vs magik. Kto będzie miał kryptonit na swojego rywala? Mówię to od lat, jestem najlepszym stójkowiczem w UFC. Myślę, że Izzy tez należy do czołówki. On może mieć przewagę, teraz jest wyżej niż ja. Moim zdaniem ja mam umiejętności żeby go pokonać i jestem pewien, że on wierzy, że będzie w stanie ze mną wygrać więc to będzie świetna walka. Fajnie jest być wyzywanym do walki przez mistrza. Zazwyczaj to pretendenci nawołują o pojedynek z mistrzem, a teraz mistrz chce walki ze mną. Muszę robić coś dobrze.

Till (18-3-1 MMA) w ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość byłego mistrza kategorii średniej, Roberta Whittakera. Była to jego druga walka w kategorii średniej UFC. W debiucie pokonał Kelvina Gasteluma na UFC 244. W swojej karierze Anglik mierzył się z m.in. Stephenem Thompsonem czy Donaldem Cerrone. Walka z Vettorim odbędzie się 10 kwietnia. Innym starciem w kategorii średniej, które może wyłonić pretendenta jest pojedynek Roberta Whittakera z Paulo Costą. Adesanya jednak wyraźnie dał znać, że wolałby walkę z Tillem. Ten najpierw musi jednak pokonać bardzo solidnego Włocha.

3 KOMENTARZE

  1. „Mówię to od lat, jestem najlepszym stójkowiczem w UFC”
    Bez komentarza.

  2. scouse o ryju jak pawian dupa, duzo w necie wkleja i morda klapie wiec PPV sie sprzedaje, ale Bobby Knucklem i Vittori sie doczekaja, a poten „and new mdw champion”

  3. „Mówię to od lat, jestem najlepszym stójkowiczem w UFC”
    Bez komentarza.


    On nic takiego nie powiedział. Powiedział, że wierzy, że jest jednym z najlepszych stójkowiczów w UFC i Adesanya jest pewnie wyżej, ale wierzy, że w takiej walce będą się liczyły bardzo konkretne rozwiązania i coś na Adesanyę przygotuje, mimo, że jego styl jest prostszy niż Adesanyi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.