Po przegranej walce o pas mistrzowski kategorii ciężkiej ACA, Daniel Omielańczuk wróci do klatki MMA na kwietniowej gali organizacji. Jak dowiedziała się nasza redakcja, czołowy polski ciężki zmierzy się z Danielem Jamesem na gali ACA 122, 23 kwietnia w Mińsku.

Dla Omielańczuka (24-10-1, 1 NC MMA) będzie to powrót do klatki MMA po przegranej przez ciężki nokaut z Tonym Johnsonem. Stawką tego starcia był pas mistrzowski kategorii ciężkiej organizacji. Przed pojedynkiem z Johnsonem, 38-letni Omielańczuk wygrał 4 pojedynki pod rząd, w tym 3 razy nokautując swoich rywali. Polak w przeszłości występował w UFC, gdzie walczył z m.in. Alekseiem Oleinikiem czy Curtisem Blaydesem.

James (10-5-1 MMA) jest zdecydowanie mniej doświadczony od swojego rywala. W ostatniej walce na gali ACA 114 pokonał Michala Martinka. W klatce ACA mierzył się także z Ruslanem Magomedovem, z którym przegrał przez decyzję sędziowską. „The Predator” większość wygranych w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem – tylko jedną wygraną zanotował przez decyzję sędziowską.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.