Daniel Cormier

Dla Daniela Cormiera rok 2018 był bardzo udany. Amerykanin najpierw obronił tytuł mistrzowski w wadze półciężkiej w starciu z Volkanem Oezdemirem. Następnie wywalczył pas wagi ciężkiej w starciu ze Stipe Miocicem, a na koniec obronił go pokonując Derricka Lewisa.

Te sukcesy sprawił, że to właśnie Daniel Cormier został wybrany Zawodnikiem MMA Roku 2018 w plebiscycie organizowanym przez ESPN. W starciu o nagrodę ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly), Cormier konkurował z Amandą Nunes, Henrym Cejudo i Israelem Adesanyą.

Cormier komentując wygraną napisał w mediach społecznościowych:

Dziś zdobyłem nagrodę ESPY dla Najlepszego Zawodnika Roku. To prawdziwe szaleństwo. Nigdy bym nawet nie pomyślał, że będę kiedyś nominowany do takiej nagrody. Wspierają mnie jednak wspaniali ludzie, dzięki którym to się wydarzyło.

Nagroda dla Zawodnika Roku MMA została przyznana po raz pierwszy w historii. Wcześniej zawodnicy MMA konkurowali w ogólnej kategorii Fighter Roku.

16 KOMENTARZE

  1. Nigdy bym nawet nie pomyślał, że będę kiedyś nominowany do takiej nagrody.

    Ja tez się nie spodziewałem.

  2. Śmiech śmiechem ale Danielowi należało się jak nikomu innemu. 

     Polecam zapoznać się z jego działalnością poza własnymi treningami.  Osobiście jestem pełen podziwu skąd on ma tyle czasu i energii na trening swój i młodzieży, która się zajmuje.

  3. :scary:

    Żeby łyknąć tak oczywisty bait to trzeba być naprawdę rasowym pelikanem:applause:aż ci zalajkuje co by nie wyglądało tak żałośnie:razz:utinlaugh:

  4. Żeby łyknąć tak oczywisty bait to trzeba być naprawdę rasowym pelikanem:applause:aż ci zalajkuje co by nie wyglądało tak żałośnie:razz:utinlaugh:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.