Alistair Overeem jest jednym z bardziej doświadczonych zawodników MMA. Holenderski fighter ma dziś 40 lat i ponad 60 walk na koncie. Wcześniej stoczył też wiele pojedynku na zasadach K-1. W roku 2010 został mistrzem K-1 World Grand Prix. W MMA zdobył pas organizacji Dream i Strikeforce. Do kolekcji brakuje mi jednak pasa UFC, dlatego też Overeem zapowiedział, że chce po raz ostatni spróbować zdobyć szczyt wagi ciężkiej tej organizacji.

W miniony weekend Overeem pokonał Augusto Sakaiego, wykonując kolejny krok na drodze do pasa. Na razie jednak nie wiadomo kto może być jego kolejnym rywalem. Daniel Cormier, były mistrz wagi ciężkiej uważa, że Holender ma przed sobą kilka opcji, o czym powiedział po ostatniej transmisji z gali UFC.

Zestawienie Jona Jonesa z Alistairem Overeemem może być niebezpieczne, ale ciekawe. Ja natomiast zastanawiam się nad jego drugą walką z Rozenstrukiem, który wyglądał dobrze w starciu z Juniorem dos Santosem. Alistair wygrywał przez 24 minut w ostatnim pojedynku z Jairzinho, więc chciałbym zobaczyć tę walkę, ale to nie jest jakieś pewne zestawienie.

Innym pomysłem jest walka z Derrickiem Lewisem.

Derrick Lewis walczy z Blaydesem w listopadzie. Zobaczmy co z tego wyniknie. Alistair ma kilka opcji, ale ponieważ w zasadzie walczył już ze wszystkimi, trudno powiedzieć, co teraz się wydarzy. Ja bym jednak optował za drugą walką z Rozenstruikiem albo za poczekaniem na Derricka Lewisa. Nie chciałby, aby Curtis Balydes walczył z Overeemem, bo trenują razem, ale walka z Lewisem byłaby świetnym zestawieniem dla Overeema.

Sam Overeem jest również otwarty na taki pojedynek, ale najpierw chce poczekać aż jego klubowy kolega boje Lewisa.

Zobacz również: Po wygranej na UFC Vegas 9, Alistair Overeem podaje nazwiska potencjalnych rywali

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.