daniel cormier

Daniel Cormier, były mistrz UFC, żałuje, że zakończył karierę dopiero w roku 2020. Dziś Amerykanin jest zdania, że lepiej zrobiłby kończąc ją dwa lata wcześniej.

Daniel Cormier ma za sobą długą i bogatą karierę w świecie MMA. Zdobył dwa tytułu mistrzowskie UFC i przegrał tylko z dwoma zawodnikami – z Jonem Jonesem i Stipe Miocicem. Dziś Cormier zajmuje się głównie komentowaniem i medialną pracą przy okazji kolejnych gal UFC. Cormier zakończył karierę w roku 2020 po tym, jak przegrał pojedynek mistrzowski wagi ciężkiej ze Stipe Miocicem. Będąc gościem programu The MMA Hour Cormier przyznał, że zakończył swoją zawodową przygodę w klatce zbyt późno.

To jest jeden z momentów, których żałuję najbardziej. Jon Anik często mi o tym przypomina mówiąc, że zapowiadanie mojej ostatniej walki w hali Apex, w czasie pandemii, nie było niczym dobrym. Żałuję, że zakończyłem karierę w taki właśnie sposób. Bardzo chciałem odzyskać pas, ale chciałem to zrobić również na oczach publiczności. Nie mogłem jednak z tym czekać. Byłem już zbyt stary. (…) Najpewniej powinienem był zakończyć karierę w Nowym Jorku, po pokonaniu Derricka Lewisa. To byłaby dobra historia.

Cormier pokonał Lewisa w roku 2018 i to było jego ostatnie zwycięstwo w karierze. Potem dwa razy przegrał ze Stipe Miocicem.

Cormier w zawodowym MMA rywalizował od roku 2009. Przed wejściem do UFC walczył dla organizacji Strikeforce. W najważniejszym oktagonie świata zadebiutował w roku 2013. W UFC stoczył 15 walk. W całej karierze stoczył 26 walk, z których 22 zakończyły się jego wygranymi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,930 komentarzy 2,976 polubień

Daniel Cormier, były mistrz UFC, żałuje, że zakończył karierę dopiero w roku 2020. Dziś Amerykanin jest zdania, że lepiej zrobiłby kończąc ją dwa lata wcześniej. Daniel Cormier ma za sobą długą i bogatą karierę w świecie MMA. Zdobył dwa tytułu mistrzowskie UFC i przegrał tylko z dwoma zawodnikami – z Jonem Jonesem i Stipe Miocicem. […]

Odpowiedz polub

click to expand...