Bonnar

Kiedy kilka dni temu świat MMA obiegła informacja o przejściu Stephana Bonnara (MMA 15-8) do Bellatora, fani przecierali oczy ze zdumienia. Mimo że organizacja Scotta Cookera w przeszłości chętnie sięgała po zwolnionych z UFC zawodników, angaż Bonnara był spory zaskoczeniem.

Zawodnik ten nie dość, że od zawsze miał bardzo dobre relacje z UFC, jest członkiem UFC Hall of Fame, to od 2012 roku był na sportowej emeryturze. Odszedł na nią kiedy przegrał z Andersonem Silvą na gali UFC 153. Co gorsze, po walce wykryto u niego we krwi zakazane substancje i zawieszono na rok czasu. Ponieważ była to już druga dopingowa wpadka, po tym gdy w 2006 po gali UFC 62 Bonnar został złapany po raz pierwszy, Dana White dał jasno do zrozumienia, że to najwyższy czas, aby zawodnik, który razem z Forrestem Griffinem swego czasu uratował UFC, odwiesił rękawice na kołek.

Szef UFC podczas konferencji prasowej dotyczącej gali UFC 177 tak wyjaśnił tę sytuację i dość niespodziewany transfer:

Pozwoliliśmy mu na to. Bonnar miał cały czas kontrakt z nami, ale pozwoliliśmy mu na to i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze. Był już na emeryturze w UFC. Ale powiedział mi, że naprawdę chcę skopać dupę Ortizowi, a to jest coś, na co zawsze wyrażę zgodę, więc po prostu zgodziłem się na rozwiązanie kontraktu.

17 KOMENTARZE

 1. Moglby Dana wysyłac kogos zeby pobil Mameda ktory z pogardą odrzucil propozycje UFC 🙂

 2. A ja myślę, że na ksw dojdzie do starcia gangstera z Oregonu z gangsterem z Olsztyna.

 3. Serio, on ma się już za boga mma 😀 decyduje kto kiedy gdzie z kim wygra 😀

 4. @A jeśli Tito wygra? Kto pójdzie z odsieczą?
  Chael Sonnen też w podobnej sytuacji się znajduje:P

 5. White oczywiście lekko żartował żeby wytłumaczyć tą całą sytuację i wbić szpilę Ortizowi z którym od zawsze ma problemy. To jest po prostu sytuacja w której nie chciał lub nie mógł dać kolejnej walki Bonnarowi po drugiej wpadce dopingowej bo był na niego strasznie wkruwiony za to że go oszukał (słowa Dany z ostatniego wywiadu) a z drugiej strony nie chciał blokować mu możliwości zarabiania pieniędzy. Dana mówił już w przeszłości że jeśli ktoś ma okazję zarobić na życie lepsze pieniądze gdzieś indziej to on nie będzie stał na jego drodze.

 6. A myślałem, że Coker gra na nosie UFC xD Może mi ktoś wyjaśnić jak Griffin i Bonnar uratowali UFC? Jeszcze 3 lata temu byłem Januszem więc nie wiem 😀 wiem tylko, że stoczyli superwalkę, ale jakie były okoliczności tego ratowania UFC?

 7. Mousasi

  UFC było na skraju bankructwa, tracili miliony dolarów i nikt nie wierzył już że uda się uratować ten biznes. Po tej walce która pełna była szalonych wymian i dramaturgii wszystko sie zmieniło i zaczął się boom na UFC. White mówił że nigdy nie zapomni tego co ci dwaj zawodnicy zrobili dla organizacji. 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.