dana white stipe miocic

Szef UFC uważa, że Stipe Miocic już dziś jest najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej w historii sportu, mimo przegranej walki z Francisem Ngannou.

Podczas gali UFC 260 Stipe Miocic utracił tytuł mistrzowski wagi ciężkiej na rzecz Francisa Ngannou. To jednak nie zmienia spojrzenie Dany White’a, szefa UFC, na postać Miocica i jego sportowy dorobek.

Mam dziwną relację ze Stipe, ale uwielbiam go. To solidny facet, który pracuje jako strażak. Jest kochany w swoim mieście. Odejdzie z tego sportu jako najwspanialszy zawodnik wagi ciężkiej w historii UFC, a nawet w historii tego sportu.

Podczas konferencji prasowej po gali Dana White dodał też, że jeszcze nie wiem co dalej będzie robił Stipe i z kim może zawalczyć.

Nie wiem jaka przyszłość czeka Stipe. Po ostatniej walce wróci do domu, spędzi czas z rodziną, zaleczy obrażenia, a potem będziemy rozmawiać o tym co dalej. Mam ogromny szacunek do Stipe Miocica i wszystkiego co osiągnął w sporcie i co zrobił dla tej firmy.

Stipe Miocic ma za sobą bogatą karierę w świecie MMA. Od roku 2015 do starcia z Ngannou został pokonany tylko raz, przez Daniela Cormiera, który odebrał mu mistrzowski pas. Po tym starciu doszło jeszcze do dwóch pojedynków tych zawodników i w obu przypadkach to Stipe okazał się lepszy, a pas ponownie zawisł na jego biodrach.

Miocic ma na swoim koncie 24 starcia w zawodowym MMA. Z UFC jest związany od roku 2011. W trakcie kariery pokonywał takich zawodników jak: Daniel Cormier, Francis Ngannou, Junior dos Santos, Alistair Overeem czy Fabricio Werdum.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.