Chociaż nieoficjalnie mówi się o planach organizacji UFC związanych z likwidacją kategorii muszej mężczyzn, sama Dana White podczas konferencji prasowej po ostatniej gali nie potwierdził otwarcie tych doniesień i zapytany o sprawę odparł wymijająco:

Aktualnie pracujemy nad różnymi sprawami.

White odniósł się natomiast do starcia pomiędzy T.J. Dillashawem i Henrym Cejudo, którego stawką ma być właśnie pas mistrzowski kategorii muszej.

Dillashaw chce zdobyć dwa pasy. W historii jest tylko pięciu lub sześciu zawodników, którzy tego dokonali i on chce również to uczynić. Cejudo natomiast nie ma problemu żeby walczyć w tej kategorii wagowej, zamiast pójść do 135 funtów, więc zrobimy to starcie.

Warto przypomnieć, że według informacji portalu FloCombat, likwidacja kategorię muszą mężczyzn ma nastąpić z końcem 2018.

13 KOMENTARZE

  1. To tak jakby w wiadomościach powiedzieli – na całym świecie dziś na pewno nikt nie zginie.

    Karły szukajcie roboty już!

  2. Nie zlikwidują tej kategorii tak szybko, to że jakiś zgorzkniały mały karakan Torres (który dostawał bęcki w pierwszym swoim starciu w UFC do momentu, aż jego przeciwnik sam się znokautował, a w drugiej walce ustatnowił rekord życiowy w ciosach przyjętych na twarz /na minutę) poprawiał sobie poczucie spekulując, ze jak go zwalniają to pewnie likwidacja dywizji, to niestety tylko i wyłącznie wynik kompleksów tego krasnala.

  3. Rozwiaza jak TJ zdobedzie/Cejudo obroni pas. Nie bedzie mistrza dwoch dywizji jak jedna zlikwiduja.

    O to dokladnie im chodzi. Walka o 2 pasy lepiej sie sprzeda

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.