Ciekawe starcie w wadze piórkowej dodane zostało do karty UFC 289 planowanej na 10 czerwca. Zmierzą się w nim: rozpędzony serią 3 zwycięstw z rzędu Nate Landwehr oraz od lat trzymający się rankingu dywizji piórkowej Dan Ige.

Ige (MMA 16-6) jest związany z amerykańskim gigantem od 2018 roku. Swoją przygodę z organizacją rozpoczął od porażki z Julio Arce’m na gali UFC 220. Kolejne pojedynki pod banderą największej organizacji na świecie przyniosły mu serię 6 zwycięstw z rzędu, dzięki czemu uzyskał szansę starcia z Calvinem Kattarem. Ów pojedynek nie poszedł jednak po myśli „50 k”, gdyż sędziowie jednogłośnie orzekli jego porażkę. W ostatnim czasie zwyciężył z Damonem Jacksonem, czym przerwał passę 3 porażek z rzędu. Obecnie piastuje 13 pozycję oficjalnego rankingu wagi piórkowej UFC. Jego bilans w organizacji wynosi 8 zwycięstw i 5 porażek. Ige ma na swoim koncie 10 wygranych walk przed wybrzmieniem końcowej syreny (5 KO, 5 Sub).

Landwehr (MMA 17-4) znajduje się w amerykańskim gigancie od 2020 roku. Podczas październikowego wydarzenia w 2021 roku rozprawił się z Ľudovítem Kleinem, poddając go w trzeciej rundzie pojedynku. Z kolei na ubiegłorocznej gali UFC San Diego pokonał dosyć nieoczekiwanie Ugandyjczyka, Davida Onamę. Jego dotychczasowy rekord w największej organizacji na świecie opiewa w 4 wygrane oraz 2 porażki. W swoim debiucie musiał uznać wyższość Herberta Burnsa, by rok później ulec Julianowi Erosie. „The Train” ma w swoim dorobku 10 walk zakończonych przed wybrzmieniem końcowej syreny (8 KO, 2 Sub). Jego ostatni występ został nagrodzony bonusem za poddanie wieczoru. Podczas gali UFC San Antonio Landwehr rozprawił się z Austinem Lingo, poddając go w drugiej odsłonie pojedynku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of ninja
ninja

UFC
Heavyweight

17,034 komentarzy 37,743 polubień

dobry "gang bang"
:waldeklaugh:

Odpowiedz polub

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

EFC Africa
Heavyweight

3,034 komentarzy 9,477 polubień

Zawsze za Landwehrem ale niestety może sie okazać, że już Ige to będzie za wysoki poziom.

Odpowiedz polub

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Heavyweight

17,857 komentarzy 30,563 polubień

dobry "gang bang"
:waldeklaugh:

Gang bang pomiędzy facetami:bad:
:jimcarreyvomit::brianvomit:
to nie.

Odpowiedz polub