Michael Chandler, który przeszedł niedawno z Bellatora do UFC, już niedługo zawalczy w oktagonie amerykańskiej marki po raz pierwszy. Jego rywalem będzie Dan Hooker. Chandler licz na spektakularne zwycięstwo w tej walce, ale Hooker nie zamierza mu ułatwić zadania w debiucie dla UFC.

W rozmowie dla serwisu South China Morning Post Hooker powiedział, że UFC nie chce zbyt długo czekać na to, aby Chandler dotarł do walki o pas. Organizacja liczy na szybką drogę na szczyt w wykonaniu Michaela.

Im szybciej doprowadzą go do walki o pas, tym szybciej zwróci się to, co w niego zainwestowali. Ja jednak szybko popsuję ich nową zabawkę. Jestem dla niego bardzo złym zestawieniem pod względem stylistycznym. Zniszczę tę zabawkę w pięć minut. Nie jest mi ich nawet żal (śmiech).

Do walki obu zawodników dojdzie 23 stycznia na gali UFC 257.

Dan Hooker w organizacji Dany White’a jest od 2014 roku. Stoczył 15 walk z czołówką kategorii piórkowej oraz lekkiej. Do jego największych zwycięstw możemy zaliczyć pojedynek z: Gilbertem Burnsem, Jimem Millerem, Paulem Felderem oraz Jamesem Vickiem.

Michael Chandler legitymuje się rekordem 21-5. W Bellatorze walczył nieprzerwanie od 2010 roku, w tym czasie został zwycięzcą turnieju oraz trzykrotnym mistrzem wagi lekkiej. W trakcie swojej kariery wygrywał z takimi zawodnikami jak Marcin Held, Eddie Alvarez, Patricky Freire, czy Benson Henderson.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.