Michael Chandler, który jakiś czas temu przeszedł z Bellatora do UFC, już niedługo zawalczy w oktagonie amerykańskiej marki po raz pierwszy. Jego rywalem będzie Dan Hooker. Chandler przyznał, że inni zawodnicy ze szczytu rankingu wagi lekkiej nie chcieli z nim walczyć.

Tuż przed nadchodzącym debiutem w UFC Chandler w rozmowie dla serwisu TSN powiedział, że zależało mu na rywalu z pierwszej piątki rankingu wagi lekkiej UFC.

Oczywiście chciałem bić się z kimś z pierwszej piątki rankingu wagi lekkiej, ale walczę z numerem sześć. Dan Hooker jest zawodnikiem, który zgodził się na walkę, cała reszta odmówiła. Wszyscy z pierwszej piątki rankingu poza Conorem.

Chandler nie ma jednak pretensji o takie podejście do sprawy przez innych zawodników.

Ci zawodnicy zjedli zęby na UFC. Walczą tu od lat. Zostawili w klatce krew, pot i łzy. Ja natomiast jest autsajderem, czarnym koniem. Rozumie, że nikt nie chciał być tym pierwszym, który ze mną zawalczy.

Do pierwszej walki Chandlera w UFC dojdzie podczas gali UFC 257, która odbędzie się 23 stycznia.

Michael Chandler legitymuje się rekordem 21-5. W Bellatorze walczył nieprzerwanie od 2010 roku, w tym czasie został zwycięzcą turnieju oraz trzykrotnym mistrzem wagi lekkiej. W trakcie swojej kariery wygrywał z takimi zawodnikami jak Marcin Held, Eddie Alvarez, Patricky Freire, czy Benson Henderson.

Dan Hooker w organizacji Dany White’a jest od 2014 roku. Stoczył 15 walk z czołówką kategorii piórkowej oraz lekkiej. Do jego największych zwycięstw możemy zaliczyć pojedynek z: Gilbertem Burnsem, Jimem Millerem, Paulem Felderem oraz Jamesem Vickiem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.