khabib nurmagomedov i georges st pierre

W ostatnich dniach coraz głośniej mówi się o potencjalnej walce pomiędzy aktualnym mistrzem wagi lekkiej, Khabibem Nurmagomedovem i byłym, podwójnym mistrzem UFC, Georgesem St. Pierrem.

Khabib wyraził zainteresowanie tą walką, która miałaby być ostatnią w jego karierze. Do starcia miałoby dojść w przyszłym roku, po pojedynku Dagestańczyka z Justinem Gaethje. Georgesa St. Pierre, chociaż w ostatnim czasie zapowiadał, że nie ma ochoty wracać z emerytury do czynnych startów, ewidentnie wykazał teraz zainteresowanie pojedynkiem z Khabibem.

Czy do walki faktycznie dojdzie? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Daniel Cormier, kolega z maty Khabiba Nurmagomedova, jest przekonany, iż w starciu tym Khabib potrafiłby nie tylko obalić znanego ze swoich umiejętności zapaśniczych GSP, ale również kontrolować go na macie.

Uwielbiam GSP, ale on zostanie sprowadzony przez Khabiba i nie ważne w jakiej wadze by walczyli. […] Może i GSP jest najlepszym zawodnikiem w historii, ale Khabib jest najbardziej dominującym zawodnikiem nie tylko w UFC, ale też na świecie. To co on robi innym zawodnikom jest niesamowite. Ostatecznie Khabib pokona GSP, ale najpierw musi pokonać Justina Gaetheje.

W rozmowie z Arielem Helwanim Daniel Cormier przyznał jednak, że Kanadyjczyk jest lepszy w stójce od Khabiba.

GSP jest lepszy w stójce. Pytanie nie jest jednak o to, czy Khabib będzie potrafił sprowadzić GSP do parteru, on to po prostu zrobi. A jak już to zrobi, to tam zostanie. Gdy padasz na matę pod Khabiba, to zostajesz tam zamknięty. Ja walczę w wadze ciężkiej i nie powinienem tego tak odczuwać, ale gdy byłem pod nim, musiałem się naprawdę ciężko napracować, żeby mu się wywinąć.

Cormier dodał też, że z ogromną przyjemnością zobaczyłby pojedynek Nurmagomedova z Georgesem St. Pierrem w Kanadzie, przy pełnej hali kibiców.

Starcie tych dwóch zawodników byłoby największą walką w UFC od długiego czasu.

Zobacz również: „A już myślałem, że będę miał święty spokój” – GSP reaguje na słowa White’a o walce z Khabibem

12 KOMENTARZE

 1. Męczą tego GSP już szmat czasu. Daliby mu spokój… Jeśli natomiast by wrócił to byłaby najlepsza możliwa walka do zestawienia w historii mma.

 2. Męczą tego GSP już szmat czasu. Daliby mu spokój… Jeśli natomiast by wrócił to byłaby najlepsza możliwa walka do zestawienia w historii mma.

  Była lepsza walka do zrobienia: Anderson Silva vs GSP, ale powtarzam – była.

 3. Jeśli natomiast by wrócił to byłaby najlepsza możliwa walka do zestawienia w historii mma.

  I bez wątpienia miałaby potencjał na najnudniejszą walkę w historii MMA. No chyba, że zdecydowaliby się na 5 rund stójki jak Usman z Covingtonem.

 4. I bez wątpienia miałaby potencjał na najnudniejszą walkę w historii MMA. No chyba, że zdecydowaliby się na 5 rund stójki jak Usman z Covingtonem.

  Dziwią mnie komentarze odnośnie nudnej walki w parterze. Nie odnoszę się tu tylko do potencjalnego starcia Khabiba z GSP, ale ogółu komentarzy na temat zawodników walczących w parterze. To jest w końcu MMA, którego parter jest integralną częścią. Jeżeli ktoś nudzi się na walkach Khabiba, to proponuję zmienić dyscyplinę na K1, boks itd. Zgadzam się, że czasami walki w parterze mogą usypiać, a pojedynki w stójce są bardziej widowiskowe, ale moim zdaniem Khabiba ogląda się naprawdę dobrze. To jak dominuje swoich rywali dobitnie pokazuje jakim wirtuozem jest w swojej płaszczyźnie. Nie oczekujmy więc, że przy ewentualnym starciu obu Panów zobaczymy efektowne wymiany w stójce przez 5 rund, bo tego raczej nie będzie, choć mogę się mylić.

 5. A co się stanie jak to Gatek rozdziewiczy Kebsa? Czy Jerzykowi będzie się chciało wracać, żeby machnąć poprawkę po Justynie? I czy w takim wypadku kolejnym starciem Khabiba nie byłby instant-rewanż?

  Zabawne jak wszyscy gremialnie skreślają Gaethje'ego (planując już kolejny pojedynek Dagestańczyka). Prawie tak samo jak przed jego walką z Ferg'iem. Fajnie jakby Amerykanin po raz kolejny spierdolił wszystkim plany;)

 6. Męczą tego GSP już szmat czasu. Daliby mu spokój… Jeśli natomiast by wrócił to byłaby najlepsza możliwa walka do zestawienia w historii mma.

  Kiedys to gsp by go porobił gładko, teraz nie wiem,ale to walka gdzie żaden nie ma nic do zyskania a duzo do stracenia. Gsp pby przegrał z lekkim albo Khabib przegrałby z emerytem

 7. nie powinienem tego tak odczuwać, ale gdy byłem pod nim, musiałem się naprawdę ciężko napracować, żeby mu się wywinąć.

  Zgłoś próbę gwałtu na policji

  :razz:utinlaugh:

 8. A co się stanie jak to Gatek rozdziewiczy Kebsa? Czy Jerzykowi będzie się chciało wracać, żeby machnąć poprawkę po Justynie? I czy w takim wypadku kolejnym starciem Khabiba nie byłby instant-rewanż?

  Zabawne jak wszyscy gremialnie skreślają Gaethje'ego (planując już kolejny pojedynek Dagestańczyka). Prawie tak samo jak przed jego walką z Ferg'iem. Fajnie jakby Amerykanin po raz kolejny spierdolił wszystkim plany;)

  Nie ma możliwości by Gejczi poskladal Nurme. Jest to technicznie nie możliwe.

  Jestem tego tak pewny że mógłbym uciąć sobie kutasa i opierdolic go na surowo gdyby stało się inaczej

 9. Nie ma możliwości by Gejczi poskladal Nurme. Jest to technicznie nie możliwe.

  Jestem tego tak pewny że mógłbym uciąć sobie kutasa i opierdolic go na surowo gdyby stało się inaczej

  Ok, screen zrobiony :juanlaugh:

 10. Ostatecznie grubasie podetrzyj dupsko, bo znowu zaczynasz swoje dyrdymały opowiadać. Jaki on jest męczący… Słyszeliście by kiedyś GSP tak gadał 3 po 3? 

  Typowe zagrania grubego stękały:

  Uwielbiam <wstaw dowolnego zawodnika>, ale….

  Obu mu Miocic nabił po łbie to znowu spokornieje i może mniej tych głupot będzie prawił.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.