W ostatnich dniach coraz głośniej mówi się o potencjalnej walce pomiędzy aktualnym mistrzem wagi lekkiej, Khabibem Nurmagomedovem i byłym, podwójnym mistrzem UFC, Georgesem St. Pierrem.

Khabib wyraził zainteresowanie tą walką, która miałaby być ostatnią w jego karierze. Do starcia miałoby dojść w przyszłym roku, po pojedynku Dagestańczyka z Justinem Gaethje. Georgesa St. Pierre, chociaż w ostatnim czasie zapowiadał, że nie ma ochoty wracać z emerytury do czynnych startów, ewidentnie wykazał teraz zainteresowanie pojedynkiem z Khabibem.

Czy do walki faktycznie dojdzie? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Daniel Cormier, kolega z maty Khabiba Nurmagomedova, jest przekonany, iż w starciu tym Khabib potrafiłby nie tylko obalić znanego ze swoich umiejętności zapaśniczych GSP, ale również kontrolować go na macie.

Uwielbiam GSP, ale on zostanie sprowadzony przez Khabiba i nie ważne w jakiej wadze by walczyli. […] Może i GSP jest najlepszym zawodnikiem w historii, ale Khabib jest najbardziej dominującym zawodnikiem nie tylko w UFC, ale też na świecie. To co on robi innym zawodnikom jest niesamowite. Ostatecznie Khabib pokona GSP, ale najpierw musi pokonać Justina Gaetheje.

W rozmowie z Arielem Helwanim Daniel Cormier przyznał jednak, że Kanadyjczyk jest lepszy w stójce od Khabiba.

GSP jest lepszy w stójce. Pytanie nie jest jednak o to, czy Khabib będzie potrafił sprowadzić GSP do parteru, on to po prostu zrobi. A jak już to zrobi, to tam zostanie. Gdy padasz na matę pod Khabiba, to zostajesz tam zamknięty. Ja walczę w wadze ciężkiej i nie powinienem tego tak odczuwać, ale gdy byłem pod nim, musiałem się naprawdę ciężko napracować, żeby mu się wywinąć.

Cormier dodał też, że z ogromną przyjemnością zobaczyłby pojedynek Nurmagomedova z Georgesem St. Pierrem w Kanadzie, przy pełnej hali kibiców.

Starcie tych dwóch zawodników byłoby największą walką w UFC od długiego czasu.

Zobacz również: „A już myślałem, że będę miał święty spokój” – GSP reaguje na słowa White’a o walce z Khabibem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.