Khabib Nurmagomedov cały czas oficjalnie pozostaje mistrzem wagi lekkiej organizacji UFC, ale wiele wskazuje na to, że nie powróci już do klatki. Bruce Buffer, konferansjer organizacji, jest jednak innego zdania.

Nurmagomedov ogłosił zakończenie sportowej kariery po swojej ostatniej walce i po trudnym okresie w życiu prywatnym, kiedy to umarł jego ojciec. Do dziś jednak szef organizacji UFC stara się namówić Khabiba do powrotu do klatki.

Bruce Buffer w rozmowie dla RT Sport przyznał, że jego zdaniem Nurmagomedov ostatecznie skusi się na kolejną walkę.

Uważam, że Khabib wróci. Wiele się dzieje w jego życiu, a decyzję podjął po bardzo emocjonalnym okresie, przez który przeszedł. Z czasem jednak człowiek zaczyna analizować to co zrobił i ma prawdo do zmiany zdania.

Buffer dodał też, że Dagestańczyk potrzebuje rywala, który zmotywowałby go do walki.

Bardzo lubię Khabiba. Lubiłem również jego ojca. Khabib jest typem zawodnika, który potrzebuje wyzwań. Musi dostać rywala, który sprawi, żeby chciało mu się dalej wspinać pod tą górę i trenować jak Rocky.

Khabib ma na swoim 29 wygranych walk w MMA. Jeszcze przed ostatnią walką mówiło się o tym, że mistrz chce bić się do chwili, aż jego rekord osiągnie wynik 30. Na razie jednak sprawa ewentualnego powrotu cały czas nie jest definitywnie zamknięta.

Aktualnie Khabib Nurmagomedov działa na innych polach. Poza rozwijaniem własnej organizacji MMA chce również zająć się lobbowaniem na rzecz wejścia mieszanych sztuk walki na igrzyska olimpijskie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.