Pat Miletich, pierwszy mistrz wagi półśredniej UFC, utytułowany trener MMA oraz członek „Hall of Fame UFC”, poinformował na Instagramie, że został zwolniony z pracy komentatora w organizacji Legacy Fighting Alliance (LFA). Powodem zwolnienia Mileticha miał być udział w protestach przeciwko wynikom wyborów prezydenckich które odbyły się 6 stycznia w stolicy USA.

Były mistrz organizacji UFC a obecnie komentator sportowy, Pat Miletich, ujawnił na swoim Instagramie, że stracił pracę z powodu udziału w protestach przeciwko wynikom wyborów prezydenckich które odbyły się 6 stycznia w Waszyngtonie. Podczas protestów, doszło do zamieszek i poważnego incydentu w którym grupa osób wtargnęła do Kapitolu.

„Chcę tylko powiedzieć, że właśnie otrzymałem telefon z LFA i po prostu poinformowali mnie, że są pod ogromną presją, ponieważ byłem na Kapitolu. Chcę, żebyście wiedzieli, że ludzie, z którymi chodziłem podczas protestów, żadna z osób które znam, nie była zamieszana w jakąkolwiek przemoc. Szedłem razem z białymi, czarnymi, wieloma Chińczykami, którzy uciekli z komunistycznych Chin, którzy są za wolnością. Byli to ludzie różnych ras, religii.

LFA odczuwało dużą presję publiczną i niestety zdecydowali, że muszą się ode mnie zdystansować. Rozumiem ich stanowisko. Kocham wszystkie osoby które tam pracują, Eda Soaresa, Svena Groszka i Marka Bieriego i innych. Ale cena wolności będzie wysoka. Utrata pracy jest częścią tego bólu. Nawet ci, którzy naciskali na LFA, żeby mnie zwolnić, robię co w mojej mocy aby walczyć również o waszą wolność.”

W oświadczeniu która organizacja LFA przesłała do redakcji ESPN możemy przeczytać, że Miletich rzeczywiście został usunięty z obsady komentatorskiej piątkowej gali LFA 97 ale nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji co do dalszej współpracy. Nastąpić ma to dopiero po dokładniejszym zbadaniu sprawy:

„Przede wszystkim, organizacja LFA popiera konstytucyjne prawo do udziału w pokojowych protestach. Podczas przygotowań do debiutanckiej transmisji w 2021 roku, zwrócono nam uwagę, na zdjęcia które pojawiły się w różnych mediach społecznościowych z udziałem naszego komentatora, Pata Mileticha.

LFA nadal bada tą sytuację ale podjęto decyzję o usunięciu pana Mileticha z obsady komentatorskiej gali LFA 97″

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.