Temat ścinania wagi przez zawodników MMA budzi wiele kontrowersji. Niejodnokrotnie widzieliśmy wyczerpanych i nadmiernie odwodnionych fighterów, którzy do ostatnich minut walczyli o zrzucenie kolejnych funtów. Kevin Lee, czołowy zawodnik kategorii lekkiej, wypowiedział się na temat tego problemu podczas audycji MMA Hour.

Każdy wie, że ścinanie wagi jest problemem, ale nikt nie znajduje żadnego pie**olonego rozwiązania. Wszyscy chyba czekamy aż ktoś umrze z tego powodu. Nie powinniśmy się zachowywać w ten sposób. Trzeba po prostu zrobić choć jeden krok w jakimś kierunku i zobaczyć jak to się dalej potoczy. Nie ma żadnych negatywnych stron spróbowania czegoś nowego.

Kevin Lee jest jednym z tych, którzy najgłośniej nawołują do stworzenia nowych kategorii wagowych.

Większość ludzi jest za tym pomysłem, a w szczególności zawodnicy z wagi lekkiej z którymi rozmawiam. Wszyscy jesteśmy mniej więcej tych samych rozmiarów. Prawie każdy z nas waży na co dzień 185-190 funtów. Wszyscy robimy dokładnie to samo, żeby rywalizować między sobą. To nie ma sensu. Jestem za stworzeniem dywizji do 165 funtów, wtedy wszystko byłoby nieco bezpieczniejsze i bardziej sprawiedliwe.

W kategorii lekkiej i półśredniej jest wielu zawodników, wiele talentów. To samo mówili o stworzeniu dywizji do 125 funtów dla kobiet. Minęłoby trochę czasu zanim wszystko by się uporządkowało, ale tutaj będzie to łatwiejsze, ponieważ jest naprawdę dużo zawodników w tych kategoriach, którzy mogliby wszystko wypełnić.

Kevin Lee sam miewał w przeszłości problemy z cięciem wagi. Przed swoim ostatnim pojedynkiem z Edsonem Barbozą wniósł na wagę 157 funtów i przekroczył tym samym limit kategorii lekkiej.

1 KOMENTARZ

  1. Nie ma ustawy na idiotów, jeżeli ryzykujesz swoje zdrowie i stawiasz aż życie na szali dla marnych pieniędzy jakie zarabia większość zawodników mma, nic Ci nie pomoże.Przemyśl swoje priorytety, jeśli zbijasz za dużo. Nie możesz zbić zdrowej ilości dla Ciebie do docelowej kategorii a w wyższych jesteś za mały? Sorry, życie, nie masz po prostu budowy ciała do mma. Tak jak gimnastycy muszą być lekcy, a większość trójboistów jest niska. Nie nadajesz się do mma to albo się męcz z wielkimi przeciwnikami albo spadaj, ale nie narzekaj, bo wiedziałeś od początku jakie będą kategorie

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.