Jak podaje na swoim twitterze dobrze poinformowana dziennikarka Farah Hannoun, starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy Curtisem Blaydes’em (MMA 11-2-1NC), a Shamilem Abdurakhimovem (MMA 20-4) planowane jest na galę UFC 242, która odbędzie się 7 września w Abu Dhabi.

Curtis Blaydes powrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując w ostatniej walce jednogłośną decyzją Justina Willisa (MMA 8-2). Wcześniej serię czterech zwycięstw z rzędu przerwał nokaut z rąk Francisa Ngannou (MMA 13-3). Amerykanin w jednym ze swoich występów w UFC mierzył się z Polakiem – Danielem Omielańczukiem (MMA 21-9-1-1NC) – wygrywając jednogłośnie na kartach sędziowskich.

Shamil Abdurakhimov po porażce z Derrickiem Lewisem (MMA 21-7-1NC) w grudniu 2016 roku wygrał trzy kolejne pojedynki. Ostatni z nich, nieco ponad miesiąc temu stoczył z Marcinem Tyburą (MMA 17-5), wygrywając przez nokaut w drugiej rundzie. Prawie połowa zwycięskich pojedynków Rosjanina to wygrane przez nokauty. Charakterystyka walki jest podobna w obu przypadkach, bo Blaydes nokautował ośmiokrotnie w jedenastu zwycięskich pojedynkach i wydaje się, że jeżeli dojdzie do tego zestawienia, to nie potrwa ono pełnego dystansu.

Póki co, należy jednak czekać na oficjalne potwierdzenie tej walki przez UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.