Don_Crucikshank_miesnie

(Fot. Jeff Sherwood/Sherdog.com)

Wczorajsza walka Darona Cruickshanka (MMA 16-5, 1 NC) z K.J. Noonsem (MMA 13-7, 1 NC) nie miała szczęśliwego zakończenia dla któregokolwiek z obu zawodników. W ich bilansie po raz pierwszy pojawił się zapis o walce uznanej jako no contest. Stało się to w wyniku dwukrotnego wsadzenia palca Noonsa do oka Darona.

W przeprowadzonej w trakcie gali UFC on FOX 13 rozmowie z dziennikarzami portalu MMAjunkie Dana White wypowiedział się o całym zajściu:

Jeszcze nie wiem, czy będzie potrzebna operacja powieki, ani co konkretnie się stało. Po pierwszych oględzinach lekarz stwierdził, że nie doszło do uszkodzenia gałki ocznej, lecz przyjrzy się on temu raz jeszcze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Po dokładniejszych oględzinach okazało się, że zabieg będzie konieczny. Sam Cruickshank umieści na portalu Twitter zdjęcie, na którym wyraźnie widać rozdarcie przewodu nosowo – łzowego. Do fotografii dołączona była prośba o zorganizowanie wali rewanżowej z Noonsem.

Dana White nie ma nic przeciwko temu pomysłowi, lecz zaznaczył, że Daron wpierw powinien zająć się powrotem do pełni zdrowia, co jego zdaniem nie powinno zająć dużo czasu.

Wygląda na to, że potrzebne będzie przeprowadzenie operacji by zaszyć rozerwaną część powieki. Miejmy nadzieje, że oko nie zostało uszkodzone.

Wypadek Cruickshanka nie jest odosobniony, a tego typu sytuację są istną plagą, która już d kilku lat prześladuje zawodników walczących w oktagonie. Dana zdążył wypowiedzieć się o niefortunnej sytuacji jeszcze zanim został o nią zapytany przez przedstawicieli mediów:

Nie wiem, co zrobić z przypadkami wsadzania palców do oczu, poza instruowaniem sędziów by przypominali zawodnikom o zaciskaniu dłoni w pięść. Muszą pojawić się dotkliwsze kary. Jeżeli ktoś wsadzi przeciwnikowi palec do oka, to musi liczyć się z tym, że przegrywa całą rundę. Kary muszą być surowsze. Zmusi to wszystkich do zaciskania dłoni w pięść.

Sędziujący tą walkę John McCarthy faktycznie w pierwszej rundzie ostrzegł Noonsa po przypadkowym wsadzeniu palca do oka Cruickshanka. Następne ostrzeżenie skierował pod jego adresem w drugiej rundzie, gdy sytuacja się powtórzyła w trakcie zmagań w parterze. Jednak spowodowany uraz był na tyle poważny, że nadzorujący galę lekarz zalecił zakończenie pojedynku.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.