cristiane_justino

Cristiane “Cyborg” Justino (MMA 12-1, 1 NC) jest w trakcie ostatnich przygotowań przed walką z Charmaine Tweet (MMA 6-4), do której dojdzie 27 lutego na gali Invicta FC 11. Obecna mistrzyni wagi piórkowej jest wciąż pytana o ewentualną walkę z mistrzynią UFC w wadze koguciej, Rondą Rousey (MMA 10-0). Nie inaczej było w trakcie wywiadu udzielonego w ramach audycji The MMA Hour. Brazylijka wyraziła przekonanie, że w końcu dojdzie do długo oczekiwanego pojedynku:

Sądzę, że ta walka się odbędzie. Wszyscy fani chcą ją zobaczyć, a UFC z pewnością chcę ją zorganizować. Jednak na razie skupiam się na swej najbliższej walce. Teraz moją przeciwniczką jest Charmaine Tweet.

Zdaniem Cristine wszystko jest możliwe, nawet stawienie czoła mistrzyni dywizji w jej limicie wagowym:

Wiesz, według mnie wszystko może się zdarzyć. Teraz stosuje dietę, czego próbowałam już wcześniej, ale wtedy byłam kontuzjowana. Będę się starała. Jeżeli nie zmieszczę się w limicie 61 kilogramów, to możemy zmierzyć się w limicie do 66 kilogramów. Nie wiem. Ale jestem podekscytowana perspektywą tej walki więc postaram się zrobić wszystko co w mej mocy by do niej doszło i przez to uszczęśliwić moich fanów oraz rodzinę.

Jednak ten plan może spalić na panewce, gdyż Ronda stawia twarde warunki – albo walka odbędzie się w limicie do 61 kilogramów, albo w ogóle do niej nie dojdzie. Nie zamierza ona robić wyjątków dla kogokolwiek, a zwłaszcza dla zawodniczki przyłapanej na stosowaniu sterydów. Dla przypomnienia – Justino pauzowała ponad rok w wyniku oblania testów antydopingowych przeprowadzonych w związku z jej walką z Hiroko Yamanaka (MMA 12-3, 1 NC) na gali Strikeforce: Melendez vs. Masvidal, która odbyła się 17 grudnia 2011 roku. W jej organizmie wykryto steryd anaboliczny, stanozol. Cristiane nie próbowała się wyprzeć popełnionych błędów, lecz dodała też, że wyciągnęła stosowną naukę i nie dopuści do ich powtórzenia. Teraz jest zwolenniczką niezapowiedzianych testów antydopingowych. W zeszłym tygodniu sama została poddana takowemu:

Tak, zostałam poddana testom i nie mam z tym żadnych problemów. Zostałam poddana czterem niezapowiedzianym testom i nie mam z tym problemów. Taki mam zawód. Wszyscy popełniają błędy i nie inaczej było z mną. Teraz wiem, że go popełniłam, ale teraz nie mam nic przeciwko testom – mogą je przeprowadzić o każdej porze i w każdym miejscu.

Od wyników wspomnianych testów zależy to, czy “Cyborg” będzie dopuszczona do pierwszej obrony swojego mistrzowskiego tytułu. Jak sama przyznała, jest to dla niej wielka okazja.

To dla mnie olbrzymia szansa i jestem podekscytowana obroną swego tytułu mistrzyni Invicta FC w wadze piórkowej. Czuje się szczęśliwa mogąc walczyć dla tak znaczącej organizacji na gali w Los Angeles i jestem na to przygotowana.

Wygrana w tej walce będzie kolejnym krokiem wykonanym na drodze do zmierzenia się z Rondą. Symboliczny wydaje się fakt, że Rousey w dzień po gali Invicta FC będzie broniła swego tytułu mistrzyni Ultimate Fighting Championship w wadze koguciej przeciwko Cat Zingano (MMA 9-0) na odbywającej się również w Los Angeles gali UFC 184.

7 KOMENTARZE

 1. oby, jedyna walka rondy jaka by mnie ekscytowala. Chociaz cyborgowa juz post prime wiec tez nie za bardzo ;d

 2. dyb

  oby, jedyna walka rondy jaka by mnie ekscytowala. Chociaz cyborgowa juz post prime wiec tez nie za bardzo ;d

  dokładnie, jak ma dojść do tej walki to niech się już to wydarzy bo jedna zaraz zajdzie w ciąże a druga zostanie sportową emerytką.

 3. Ja już dawno przestałem wierzyć, że dojdzie do tej walki. Zresztą, Ronda i tak załatwiłaby sprawę w ciągu dwóch minut.

 4. Chociaż nie jest hipokrytką i nie pierdoli, że napadli ją trenerzy i zrobili zastrzyki. Starcie obu pań chętnie bym obejrzał, ale też wątpię, że do niego doprowadzą :huh:

 5. Tak, zostałam poddana testom i nie mam z tym żadnych problemów. Zostałam poddana czterem niezapowiedzianym testom i nie mam z tym problemów. Taki mam zawód. Wszyscy popełniają błędy i nie inaczej było z mną. Teraz wiem, że go popełniłam, ale teraz nie mam nic przeciwko testom – mogą je przeprowadzić o każdej porze i w każdym miejscu.

  Jak Mariusz Max Kolonko. Krycha mówi jak jest.

 6. Jak Ronda zgodzi się na walkę to do niej dojdzie. Wszystko w jej rękach.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.