Wiele wskazuje na to, że Khabib Nurmagomedov nie powróci już do klatki UFC i nie będzie dalej walczył w MMA. Daniel Cormier, kolega klubowy Khabiba, ma jednak w głowie wizję powrotu Dagestańczyka.

Khabib Nurmagomedov do dziś nie ogłosił jeszcze swojej ostateczne decyzji w sprawie kontynuowania kariery. Oficjalnie ogłosił jednak wcześniej przejście na emeryturę, a do dalszego walczenia namawiał go szef UFC, który po rozmowach z Khabibem przyznał, że nie jest dobrej myśli w sprawie powrotu mistrza.

Daniel Cormier w rozmowie Z Arielem Helwanim dla ESPN powiedział, że skoro Khabib obiecał swojej mamie zakończenie kariery, to dotrzyma słowa. Dodał jednak, że jego zdaniem istnieje możliwość powrotu Khabiba, ale pod jednym warunkiem.

Cormier w rozmowie z Arielem Helwanim stwierdził, że Islam Makhachev, który na co dzień trenuje z Khabibem Nurmagomedovem, jest na dobrej drodze do tego, aby dostać się na szczyt wagi lekkiej i to on, albo raczej jego, rywal może sprawić, że Khabib ponownie pojawi się w klatce.

Wierzę, że Islam może zostać mistrzem i jest w drodze na szczyt. Khabib może wrócić, jeśli ktoś pobije Islama i zacznie wyzywać Khabiba. Wówczas Khabib może się zdecydować, bo to jego brat.

Znany z wybitnych umiejętności zapaśniczych Makhachev w amerykańskiej organizacji zadebiutował w 2015 roku. Obecnie jest na fali sześciu zwycięstw z rzędu. Swój ostatni pojedynek stoczył na gali z numerem 242, gdzie pokonał Davi Ramosa przez jednogłośną decyzję sędziów. Aktualnie jest sklasyfikowany na czternastym miejscu w rankingu kategorii do 155 funtów.

4 KOMENTARZE

Comments are closed.