daniel cormier

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Daniel Cormier (MMA 22-2, 1NC), który utracił swój tytuł na rzecz Stipe Miocica (MMA 19-3), ostatecznie doczekał się oficjalnego ogłoszenia trzeciej walki z aktualnym mistrzem.

Zobacz również: Stipe Miocic vs Daniel Cormier 3 oficjalnie na UFC 252!

We wcześniejszych dwóch starciach, niezależnie od ostatecznego wyniku, zdarzało, że Cormier trafiał Miocica palcami w oczy. Tłumacząc jednak dziś te sytuacje, Cormier w rozmowie dla serwisu MMA Fighting powiedział:

Nie robię tego umyślnie. Nie wkładam specjalnie palców w oczy. W pierwszej walce trafiłem go palcem w oko. To jednak wynika z tej samej sytuacji co na sparingach. Jestem niski i staram się przybliżyć rękę do rywala, aby skrócić dystans i móc zaatakować. Myślę, że tak właśnie było za pierwszym razem. W drugiej walce trafiłem go w oko raczej moimi kostkami, a nie palcem.

Cormier dodał również, że nie chce, aby ktoś przez niego miał w przyszłości problemy ze wzrokiem.

Nie próbuję specjalnie wkładać rywalom palców w oczy. To pir**lona głupa. Po co miałbym to robić? Nie chcę powodować urazów oczu u rywali. To szaleństwo.

W rywalizacji najlepszych zawodników wagi ciężkiej organizacji UFC jest remis. Stipe Miocic na gali UFC 241 w sierpniu 2019 roku pokonał Daniela Cormiera w czwartej rundzie walki przez TKO. Był to rewanż za walkę na gali UFC 226 w lipcu 2018 roku podczas której Cormier zafundował panującemu mistrzowi szybki nokaut w pierwszej rundzie odbierając mu mistrzowski pas królewskiej wagi.

17 KOMENTARZE

 1. Raczej to robił, i wcale nie powinien dostać za szybko rewanżu. Ale chody ma grubasek i ładnie też ręczniczek trzymał na wadze. Nawet jakby zmieniał wagę i by wrócił to by z łysym uzgadniał z kim sobie powalczy. Super zawodnik a jaki niesmak u mnie budzi waleniem w chuja układami.

  ale jak tę waleczkę obejrzę znowu i stwierdzę  że wkładał paluszki jak szmata to go kur… znienawidzę

 2. to dlaczego próbował to robić ze 100 razy? W 2 walce trafil co najmniej 2 razy. Zresztą, gruby ma się za wzór sportowca, a aby zrobić wagę potrzebował oszukiwać więc nie widzę powodu aby mu wierzyć.

 3. w takiej sytuacji należy dać się wypowiedzieć polskiej gwieździe MMA. Nie trzeba pytać o komentarz wystarczy to obejrzeć:

  Odejmować jeden punkt za każde ,,obcierkę" to się nauczą zamykać łapę i rękawice jak z Pride.

  Tyle, że wtedy nie byłoby tak zakrwawionej maty i mniejszy efekt łał. NIe wiem ile kosztuje pies przewodnik w USA (w Polsce chyba 20 tys.): Dana White sfinansuje i powie, że to jest szalone i dzięki, ze byłeś gangsterem w klatce. Szkoda, że już nie będziesz mógł oglądać swoich walk :razz:ociesznymirek:

 4. Nie przesadzajmy, to nie takie groźne i grubcio przecież nie robi tego specjalnie.

   

  Bispingowi akurat Belfort wsadził piętę nie palca

 5. Nie robię tego umyślnie. Nie wkładam specjalnie palców w oczy.

  A to jak tak to nie było tematu,spoko luz :neildegrassewhoa:

 6. Zasada jest prosta: przepis nie istnieje jeśli nie ma kar za jego łamanie.

  Kiedy Jon Jones był zagrożony dyskwalifikacją za paluchy? Jakiś inny zawodnik?

  Czyli palec w oko na zwiększenie dystansu w walce jest dozwolony

 7. Nie przesadzajmy, to nie takie groźne i grubcio przecież nie robi tego specjalnie.

   

  On nosi jakąś nakładkę na gałkę czy o co chodzi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.