Robert Whittaker jest byłym mistrzem UFC wagi średniej. Zdaniem Daniela Cormier nie cieszy się jednak uznaniem, na jakie naprawdę zasługuje.

22 czerwca podczas gali w Rijadzie do klatki UFC powrócił Robert Whittaker. Były mistrz miał zmierzyć się z Khamzatem Chimaevem, ale ten wypadł z walki z powodów zdrowotnych. W jego miejsce wszedł Ikram Aliskerov, którego Whittaker szybko i efektownie znokautował. Komentując tą wygraną Daniel Cormier powiedział w nagraniu zamieszczonym na swoim kanale w serwisie YouTube:

Robert Whittaker pokazał, dlaczego od dawna jest jednym z najlepszych zawodników wagi średniej na świecie. Wielu hałaśliwych zawodników i ludzi, którzy dużo krzyczą, cieszy się dużym szacunkiem w świecie sportów walki. W rzeczywistości facet taki jak Robert Whittaker powinien być tym, który cieszy się najwyższym szacunkiem.

Cormier dodał również:

Wiem, że wielu ludzi go uwielbia, ale nadal mam wrażenie, że Robert Whittaker jest niedoceniany. Nie sądzę, aby cieszył się uznaniem, na jakie zasługuje za to, co robi. To człowiek, który ma na swoim koncie dwa zwycięstwa nad Yoelem Romero. Ten człowiek dwukrotnie walczył z Izraelem Adesanyą. Ten człowiek pokonał Dereka Brunsona. Pokonał wielu świetnych zawodników. W drodze po pas był najlepszy. Jeśli chcesz poznać gościa, którego życie jest życiem wojownika, to jest nim Rob.

W przedostatniej walce Robert Whittaker pokonał Paulo Costę. Dziś jest po dwóch wygranych z rzędu i zajmuje trzecie miejsce w rankingu wagi średniej. Whittaker jest byłym mistrzem tej kategorii wagowej i mówi otwarcie o tym, że chce wrócić na tron.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Jawor
Jawor

Legacy FC
Lightweight

1,979 komentarzy 19,564 polubień

Ten człowiek pokonał Dereka Brunsona.

:mamedwhat:

Odpowiedz polub

Avatar of Yoshi 1899
Yoshi 1899

ONE FC
Featherweight

2,332 komentarzy 5,805 polubień

Grubcio dobrze prawi :deniro:

Odpowiedz polub

Avatar of Skaczomcy przez płot
Skaczomcy przez płot

BAMMA
Middleweight

941 komentarzy 3,095 polubień

Może powinien wydłubać komuś siatkówkę oka a potem się spłakać, wtedy byłby bardziej szanowany :deniro:

Odpowiedz polub