Fot: Esther Lin / MMAFighting

Tuż po zwycięstwie Daniela Cormiera nad Stipe Miocicem ponownie pojawiły się pytania o to, kto jest najlepszym fighterem wszech czasów i czy nie jest nim Cormier właśnie? Podczas spotkania z mediami po gali UFC 226 został również zapytany o to Dana White.

DC jest jednym z najlepszych zawodników w historii. Dla niego to była właściwa walka. On zszedł wagę niżej, ponieważ jego przyjaciel walczył w wadze ciężkiej. W wadze półciężkiej miał niesamowitą karierę, ale miał również sprawę związaną Jonesem, który moim zdaniem jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym zawodnikiem wszech czasów. Nie wiadomo co mógłby osiągnąć Jones ze swoim potencjałem w wadze ciężkiej. DC miał więc na sobie cień Jona Jonesa. Wrócił jednak do wagi ciężkiej i znokautował w pierwszej rundzie najlepszego zawodnika wagi ciężkiej w historii UFC. Uważam, że dzięki temu zwycięstwu DC zasłużył sobie na szacunek. Nie mogło trafić na lepszego człowieka. On jest niesamowitym ambasadorem tego sportu. Już dawno temu powiedziałem mu, że byłbym bardzo szczęśliwym człowiekiem, gdyby on był mistrzem do końca mojej kariery.

O to samo został zapytany sam Cormier, który od dawna mówi, że zależy mu na tym, by znaleźć się w gronie najlepszych zawodników w historii.

Wszyscy, którzy mówili, że nie jestem prawdziwym mistrzem nie mogą kwestionować mojego pasa wagi ciężkiej. Mogą kwestionować pas wagi półciężkiej, ale mam teraz coś całkowicie odcinającego mnie od Jonesa i jestem za to bardzo wdzięczny. Nie ważne jak świetnie walczyłem w wadze półciężkie i nie ważne w jak spektakularny sposób pokonywałem rywali, zawsze słyszałem to, że przegrałem z Jonesem. Teraz jestem mistrzem wagi ciężkiej. Jestem mistrzem i jednym z najlepszych zawodników w historii. Uwielbiam GSP i Demetriousa i to właśnie jeden z naszej trójki będzie najlepszym zawodnikiem wszech czasów.

17 KOMENTARZE

 1. Haha ladnie Dana podsumowal. Cormier mowi ze najlepszy jest w tej trojce a Lysy mu na to ze i tak Jones jest najlepszy mimo swoich problemow. DC to jakiejs depresji niedlugo dostanie, kazdy mu gada o Jonie:jjsmile:

 2. Ludzie mają słabą pamięć, zwłaszcza Łysy. GSP, Anderson Silva, Fedor Emalianenko, Demetrious?

 3. Ludzie mają słabą pamięć, zwłaszcza Łysy. GSP, Anderson Silva, Fedor Emalianenko, Demetrious?

  Skonczmy juz z tym Demetriousem.. typ bije się w slabej kategorii wagowej a cale top 3 koguciej go robi na miekko.

 4. Przed walką DC ze Stipe mój ranking p4p/GOATów był taki:

  1. Jones

  2. GSP

  3. Silva

  4. DC

  Potem w chuj długo nikt.

  Teraz DC bezsprzecznie jest minimum #2, a cały spór o #1 powinna rozwiązać walka Jonesa z Cormierem o pas ciężkiej :antonio:

 5. Moim zdaniem nie da się wybrać takiego jednego GOATa, mamy Cormiera, Jonesa, Fedora, GSP, Silve i chyba właśnie tych 5 stawiałbym na równi ze sobą jako tych najlepszych, jeszcze Cain to była maszyna i kto wie czy by się nie zaliczał do tego grona ale chyba już nigdy się o tym nie przekonamy.

 6. Moim zdaniem nie da się wybrać takiego jednego GOATa, mamy Cormiera, Jonesa, Fedora, GSP, Silve i chyba właśnie tych 5 stawiałbym na równi ze sobą jako tych najlepszych, jeszcze Cain to była maszyna i kto wie czy by się nie zaliczał do tego grona ale chyba już nigdy się o tym nie przekonamy.

  Cain przegrał z Werdumem i JDS więc nie zasluguje na to miano.

  Jones nie przegral nigdy 😉 jest tez w stanie pokonac kazdego

 7. Cain przegrał z Werdumem i JDS więc nie zasluguje na to miano.

  Jones nie przegral nigdy 😉 jest tez w stanie pokonac kazdego

  W ciężkiej KAŻDY w ryj dostał, więc Jones też by dostał:smile: A on raczej nie ma czym uderzyć

 8. W ciężkiej KAŻDY w ryj dostał, więc Jones też by dostał:smile: A on raczej nie ma czym uderzyć

  DC nie przegrał ani jednej walki w ciężkiej 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.