Już podczas gali UFC 254 dojdzie do walki o pas mistrza wagi lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje. Daniel Cormier, klubowy kolega Khabiba, uważa że Gaethje może być największym wyzwaniem w karierze Khabiba.

Uważam, że dla Khabiba to największe wyzwanie w wadze lekkiej. Justin jest nazywany najbardziej ekscytującym zawodnikiem w MMA. Nazywany jest też: „The Human Highlight”. I to wszystko prawda. On jest najbardziej ekscytującym zawodnikiem w świecie sportów walki. Ani w MMA, ani w boksie, ani w kickboxingu nie znajdziecie nikogo bardziej ekscytującego.

Podczas spotkania z mediami Cormier dodał jednak, że niezależnie od tego jak dobry Justin Gaethej jest, Khabib wygra nadchodzące starcie.

Nie wiem czy ktokolwiek może go pokonać. Wierzę w Khabiba i w to, że odejdzie na emeryturę niepokonany. Nikt go nie pobije. On jest zbyt oddany temu, co robi.

Nurmagomedov jest niepokonany od dwudziestu ośmiu walk z czego dwanaście stoczył w organizacji UFC. Jeden z najlepszych zawodników w historii MMA ostatni walczył na gali UFC 242 w Abu Zabi gdzie zdominował i poddał w trzeciej rundzie tymczasowego mistrza wagi lekkiej Dustina Poiriera. We wcześniejszej walce, w pierwszej obronie mistrzowskiego tytułu zmierzył się w hitowym pojedynku z Conorem McGregorem, którego pokonał w czwartej rundzie przez poddanie.

31-letni Gaethje przeszedł jak burza przez ranking wagi lekkiej po wygraniu czterech walk z rzędu. W ostatniej walce w piątej rundzie rozbił ciosami faworyzowanego Tony’ego Fergusona, zdobywając tymczasowy pas UFC w wadze lekkiej. Wcześniej Amerykanin w pierwszych rundach kończył Donalda Cerrone, Edsona Barbozę i Jamesa Vicka. Jedyne przegrane w karierze „The Highlight” poniósł w starciach z Eddiem Alvarezem i Dustinem Poirierem.

Zobacz również: „Przygotowaliśmy dodatkowy termin” – Szef UFC o dacie walki McGregora z Poirierem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.