Już w październiku, podczas gali UFC 229, dojdzie do długo wyczekiwanego pojedynku pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Conorem McGregorem. Tuż przed zbliżającym się starciem, Niall McGrath trener stójki w klubie AKA, gdzie przygotowuje się do walki Khabib, przedstawił swoje spojrzenie na umiejętności Conora.

Dla mnie Conor ma najlepszą stójkę w cały UFC. Jest niesamowicie zrelaksowany i podchodzi do walki jak naukowiec, umie ją odczytać i wie jak cię trafić. Wie też jak wciągnąć cię w pułapkę i zanim się zorientujesz, już leżysz na deskach. Moim zdaniem on jest mistrzem w tym co robi.

Niall McGrath powiedział o tym w audycji Eurobash i dodał, że nie ma wystarczająco dużo czasu na przygotowanie Khabiba do równego stójkowego boju z Conorem.

Nie ma zbyt wiele czasu, żeby przygotować się na walkę stójkową z Conorem, nie będę więc opowiadał, że będziemy na to gotowi. To przecież nie zadziała. Trzeba walczyć tak, aby wykorzystywać swoje mocne strony, trzeba walczyć tak, aby trafiać w słabe punkty rywala. To jest klasyczny pojedynek zapaśnika przeciwko stójkowiczowi. Musimy oczywiście pamiętać, że każdy z nich zna się na obu płaszczyznach, tylko każdy z nich jest lepszy w innej. My mamy lepsze zapasy, on ma lepszą stójkę, ale to nie oznacza, że nie będziemy zadawać ciosów, to znaczy tylko tyle, że on jest lepszy w tej płaszczyźnie. Wszystko sprowadza się do tego, kto lepiej narzuci swój plan gry.

1 KOMENTARZ

  1. Po gwalcie w pierwszej rundzie rudy pozer bedzie mial dosc. Walka do jednej mordy, zamiast rudego powinien byc Ferguson.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.