Colby Covington zareagował na wyzwanie do walki ze strony Islama Makhacheva, który niedawno stwierdził, że chciałby zmierzyć się z nim w walce o pas mistrzowski kategorii półśredniej. Covington nie wierzy, że Makhachev naprawdę chciałby walczyć z nim w oktagonie UFC.

W grudniu tego roku na UFC 296 kolejną mistrzowską szansę w oktagonie największej organizacji MMA na świecie otrzyma Colby Covington. Chaos zmierzy się wtedy z aktualnym mistrzem kategorii półśredniej UFC, Leonem Edwardsem. Islam Makhachev, mistrz kategorii lekkiej, ostatnio wyznał, że chciałby, żeby Covington wygrał z Edwardsem, a później chciałby bić się z nim o drugi pas mistrzowski UFC. Amerykanin w rozmowie z Submission Radio zareagował na jego wyzwanie.

Wiecie, on tylko tak gada, żebyście o nim mówili. Nie wyjdzie do walki. Jest kolejnym gościem, który gada, pier*oli, próbuje zbudować walkę, a później do niej nie wyjdzie. Khabib Nurmagomedov robił to samo. Wiedzą, że amerykańskie zapasy są najlepsze. Sambo nie działa. Zostałby zdominowany w tej płaszczyźnie. Spędza czas u siebie i pewnie bawi się owcą, robi swoje.

To jednak nie działa, może działało na zawodników w kategorii lekkiej, których możesz zdominować siłowo. To są małe dzieci, małe chłopaczki. Nikt nie ma tam dobrych zapasów. Teraz dostałby kur*a prawdziwego, amerykańskiego zapaśnika, surowego, mocnego, najlepszy poziom. Wie co by się wydarzyło. Mówi cały czas, że chce się bić, ale kiedy przyjdzie co do czego to jego menadżer ukryje go przede mną.

35-letni Covington (17-3 MMA) w ostatniej walce pokonał swojego byłego przyjaciela, Jorge Masvidala, na UFC 272 w marcu 2022 roku. Od tamtej pory nie bił się w oktagonie UFC i czekał na swoją kolejną mistrzowską okazję. Chaos na swoim koncie ma wygrane z m.in. Tyronem Woodleyem, Robbiem Lawlerem, Rafaelem dos Anjosem czy Demianem Maią. Obecnie zajmuje on 2. miejsce w rankingu kategorii półśredniej UFC. Charakterystyczny zawodnik to były tymczasowy mistrz dywizji do 77 kilogramów. Większość wygranych, bo 9 z 17, zdobywał przez decyzje sędziowskie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,870 komentarzy 2,867 polubień

Colby Covington zareagował na wyzwanie do walki ze strony Islama Makhacheva, który niedawno stwierdził, że chciałby zmierzyć się z nim w walce o pas mistrzowski kategorii półśredniej. Covington nie wierzy, że Makhachev naprawdę chciałby walczyć z nim w oktagonie UFC. W grudniu tego roku na UFC 296 kolejną mistrzowską szansę w oktagonie największej organizacji MMA […]

Odpowiedz polub

click to expand...