Jon Jones, mistrz UFC wagi ciężkiej, bywa uważany za najlepszego zawodnika w historii MMA. Sam czempion jest zdania, że wyjątkowości jego osiągnięć dodaj fakt, że pobił wielu dobrych zawodników i większość swoich walk stoczył o pas.

Dyskusje na temat tego, kto jest najlepszym zawodnikiem MMA w historii trwają od lat. Dana White, szef UFC, od lat powtarza, że jest nim Jon Jones. Mistrz wagi ciężkie został niedawno zapytany w serwisie X o to, co nadaje wyjątkowości jego sportowym osiągnięciom i odpowiedział:

Powiedziałbym, że jakość przeciwników. Mój rekord w MMA w większości tworzą walki o pas, to nadaje mu wyjątkowości.

Jon Jones to były mistrz i dominator wagi półciężkiej. Ma na swoim koncie 29 pojedynków, z których 27 zakończyło się jego wygranymi. Pas mistrzowski wagi półciężkiej zdobył w roku 2011. Tytuł obronił 13 razy. Do debiutu w wadze ciężkiej Jones szykował się ponad dwa lata. Podczas gali UFC 285, która odbyła się 4 marca 2023 roku w Las Vegas, Jon Jones udanie powrócił do oktagonu UFC i szybko uporał się z Cirylem Gane. W całej swojej karierze Jones pokonał takich zawodników jak: Daniel Cormier, Glover Teixeira, Vitor Belfort, Rashad Evans, Lyoto Machida, Quinton Jackson czy Mauricio Rua.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Tudor
Tudor

Brutaal
Lightweight

511 komentarzy 1,896 polubień

Jones powinien mieć sądowy nakaz walk co trzy miesiące.
Za to co naodpierdalał w życiu.
Należy nam się.
:frankapprove:

Odpowiedz 3 polubień