cm_punk_mikrofon

Już tylko nieco ponad tydzień pozostało do debiutu w MMA Phila Brooksa, byłego zapaśnika WWE.

Podczas konferencji telefonicznej z udziałem CM Punka oraz jego rywala, Mickeya Galla, Brooks odniósł się do zarzutów wielu osób, które krytykowały jego sparingi oraz treningi. Przygotowania Punka mogli zobaczyć w dokumencie „Ewolucja Punka”. Jednak sam Amerykanin przyznał, że jego umiejętności są teraz na dużo wyższym poziomie.

W programie mogliście zobaczyć na co było mnie wtedy stać. Byłem przed operacją, z przepukliną dysku. Miałem może z 15% siły w mojej lewej nodze.

37-letni zawodnik zmierzy się z Mickeyem Gallem na UFC 203. Większość ludzi w USA znają Brooksa z występów w WWE, gdzie był jedną z największych gwiazd. Punk nie ma doświadczenia w innych sportach, ale zawsze chciał wystąpić w MMA. UFC podpisało z nim kontrakt w grudniu 2014 roku.

Brooks do debiutu przygotowywał się w Roufus Sport, gdzie trenują tacy zawodnicy jak Anthony Pettis czy Tyron Woodley. Wiele krytyki spadło na zawodnika, gdy wszyscy mogli zobaczyć jak wygląda jego forma w programie Ewolucja Punka. Czy to niesprawiedliwa ocena? Brooks tak odniósł się do internetowego hejtu.

Nie powiedziałbym, że to niesprawiedliwe. Życie jest niesprawiedliwe. Ale nie możesz słuchać kogoś w Internecie, wiesz? Jak zaczniesz kopać na odpowiedniej głębokości to zawsze znajdziesz negatywne wypowiedzi. Ja jestem pozytywnym gościem. Wiem, w czym jestem dobry. Wiem w czym będę jeszcze lepszy. Nieważne, co robiłem jakiś czasu temu.

Oglądałem walki Mickeya, ale nie spodziewam się tego gościa w oktagonie. Mickey przygotowywał się do tej walki u świetnych trenerów. Nie będzie tym samym zawodnikiem, którego widzieliśmy w jego ostatniej walce. Ja nie będę tym samym goście, którego widzieliście w telewizji.

Ludzie przez całe życie zarzucali mi, że nie jestem atletyczny, nie wyglądam na sportowca. Patrzyli na mnie z góry podczas kariery w WWE. Nie wiedzą ile poświęceń wymagają występy tam.

UFC 203 odbędzie się 10 września w Cleveland. Główną walką wieczoru jest pojedynek o pas mistrzowski kategorii ciężkiej pomiędzy Stipe Miociciem, a Alistairem Overeemem.

9 KOMENTARZE

 1. Powiem tak, jestem wielkim fanem CM Punka jako osobowości, ale w nagraniach z treningów wyglądał fatalnie. Bardzo duże podobieństwo do Pudziana z początków jego kariery. Tylko że Mario miał tą przewagę że nadrabiał siłą i mógł "łapać i rzucać". Brooks nie ma żadnej płaszczyzny w której mógłby szukać atutów. Co nie zmienia jednak faktu, że nagrania jakie widzimy w materiałach UFC są głównie kręcone na początku 2015, a mamy końcówkę 2016. Czy będzie jakaś drastyczna zmiana na plus? Wątpię, ale czas pokaże.

 2. Benoit

  Powiem tak, jestem wielkim fanem CM Punka jako osobowości, ale w nagraniach z treningów wyglądał fatalnie. Bardzo duże podobieństwo do Pudziana z początków jego kariery. Tylko że Mario miał tą przewagę że nadrabiał siłą i mógł "łapać i rzucać". Brooks nie ma żadnej płaszczyzny w której mógłby szukać atutów. Co nie zmienia jednak faktu, że nagrania jakie widzimy w materiałach UFC są głównie kręcone na początku 2015, a mamy końcówkę 2016. Czy będzie jakaś drastyczna zmiana na plus? Wątpię, ale czas pokaże.

  +100. 🙂

 3. CM Punk przez Go To Sleep (GTS). Stawiam auto, bo domu się trochę cykam.

 4. Było mówione przed przejściem do UFC, że Punk będzie bazował na BJJ. Podam przykładowe persony które zrobiłby z niego kostke rubika jeśli o to chodzi.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

 5. A ja mam nadzieje że wygra im więcej fajnych osobowości w UFC tym lepiej

 6. "Czy będzie jakaś drastyczna zmiana na plus? Wątpię, ale czas pokaże"500 +

 7. baju

  Nie wiedzą ile poświęceń wymagają występy tam.

  Dokładnie, czasem kilka występów kaskadersko-oratorskich w tygodniu. Timing w ringu musiał się zgadzać mimo takiego tempa życia i latania 🙂

  Ciekaw jestem jaki będzie finalny efekt jego przygotowań. Chciałbym by wygrał, ale czuję, że z tym młodym Mickeyem może być ciężko. Dość wszechstronny, warunki ma i kto wie jak duży potencjał w nim drzemie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.