Kilka dni temu niepokonana mistrzyni olimpijska w boksie, Claressa Shields podpisała kontrakt na walki w formule MMA w organizacji PFL. Pięściarka ma ogromne ambicje związane z nową dyscypliną, w której planuje walczyć.

Shields rozpoczęła treningi przygotowujące ją do debiutu w mieszanych sztukach walki i podchodzi do nich bardzo poważnie, jest bowiem pewna swego i chce zdominować kobiece MMA. W rozmowie dla Bleacher Report Shields powiedziała:

Nie mówcie, że Claressa Shields niczego się nie boi. Mogłam zostać w boksie i zarabiać pieniądze. Zanim jednak zostałam zawodową zawodniczką przeczytała taką myśl: jeśli twoje marzenia cię nie przerażają chociaż trochę, nie są warte tego, by być marzeniami. Gdy to przeczytałam, zrozumiałam, że muszę podpisać kontrakt i zawalczyć w zawodowym boksie. Zostałam zawodową zawodniczką i zrobiłam dokładnie to, co zapowiadałam, stałam się najlepszą pięściarką w historii. Aspiruję do tego samego w świecie MMA.

Shields dodała też, że za to co robi, należy jej się szacunek fanów MMA.

Fani MMA muszą się kłaniać, całować mi stopy i rzucać płatki róż, ponieważ właśnie dokonuję przemiany. Nie tylko o niej mówię, ale dokonuję ją. Oddajcie mi więc należyty szacunek.

25-letnia Claressa Shields (Boks 10-0) to dwukrotna mistrzyni olimpijska – złoto zdobywała na Olimpiadzie w Londynie oraz Rio de Janeiro. Jest mistrzynią WBC, WBA, IBF oraz IBO w wadze średniej kobiet. Uważa się, że jest najlepszą bokserską bez podziału na kategorie wagowe. Od dłuższego czasu wspominała, że planuje spróbować swoich sił w formule MMA z powodu tego jak są promowane i ile zarabiają kobiece gwiazdy w najlepszej organizacji na świecie, UFC.

Shields zacznie swoją przygodę z walkami w klatce w organizacji PFL. Nie weźmie jednak udziału w formule turniejowej w której specjalizuje się organizacja prowadzona przez Raya Sefo ale stoczy przynajmniej jedną walkę na gali PFL w przyszłym roku. W tym momencie nie planuje rezygnować z kariery bokserskiej ale toczyć boje w obu formułach. Ostatni raz w bokserskim ringu fani widzieli Shields w styczniu tego roku kiedy pokonała przez decyzję Ivanę Habazin.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.