Już w sierpniu Dricus Du Plessis stanie do walki z Isaraelem Adesanyą. Panowie nie kryją wzajemnej niechęci i nie szczędzą sobie uszczypliwości.

Dricus Du Plessis stanie do obrony pasa wagi średniej 17 sierpnia podczas gali UFC 305 w Australii. Jego rywalem będzie Israel Adesanya. Podczas konferencji prasowej przed zbliżającym się starciem panowie nie kryli niechęci do siebie. Dricus przypomniał, że reprezentuje Afrykę w tym pojedynku, bo urodził się i mieszka w RPA, na co Adesanya odparł:

Nie obchodzi mnie k**wa skąd on jest, pokażę mu kim on jest.

Du Plessis odpowiadając na te słowa stwierdził:

Tak, cokolwiek to znaczy. Cieszę się, że zacząłeś grać w golfa, bo to sport, któremu można poświęcić się na emeryturze. Rozumiem więc, czemu zacząłeś w niego grać.

20 stycznia w Toronto podczas gali UFC 297 Dricus Du Plessis odebrał mistrzowski pas Seanowi Stricklandowi. Du Plessis w UFC stoczył siedem pojedynków i wszystkie wygrał. Były mistrz KSW pozostaje niepokonany od 2019 roku. Po zwycięstwie nad Stricklandem Dricus trafił na ósme miejsce rankingu najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe.

Adesnya jest byłym mistrzem wagi średniej. Tytuł obronił pięć razy. Pas utracił w 2022 roku w walce z Alexem Pereirą, ale w rewanżu odebrał trofeum z rąk Brazylijczyka. W ostatnim pojedynku Israel został ponownie strącony z tronu kategorii średniej, tym razem przez Seana Stricklanda.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

13,013 komentarzy 29,939 polubień