Nowy mistrz kategorii koguciej UFC Cody Garbrandt, niedługo po walce z Dominickiem Cruzem powiedział, że starcie z Jose Aldo jest tym zestawieniem, które bardzo go interesuje. W niedawnej rozmowie z Fox Sports opowiedział nieco o powodach stworzenia takiego planu.

Tu chodzi o zadbanie o samego siebie. W tym sporcie ma się mało czasu na wykorzystanie różnych możliwości i rozumiem to. Uwielbiam walczyć i uwielbiam dawać show. Takie zestawienie byłoby najlepsze i dla UFC i dla mnie. Jeśli Jose Aldo chce, mogę iść wagę wyżej do 145 funtów i tam pokonać kolejną legendę. Aldo pokonywał moich kolegów z klubu. On jest dobry i jest legendą, chciałbym więc przetestować jego szczękę. Zdaję sobie sprawę, że on jest dobrym stójkowiczem, ale ja jestem szybki, mocny i jestem lepszym zawodnikiem MMA. To byłaby dobra walka.

Garbrandt dodał również, że liczy na taki pojedynek teraz, ponieważ chciałby walczyć z Aldo, gdy ten jest w szczytowym momencie swojej kariery.

Patrzę na to w ten sposób, że Jose Aldo nie ma już przed sobą wielu lat w tym sporcie, a ja nie chcę walczyć z nim jak już nie będzie na szczycie. On wygląda nadal świetnie, miał wspaniałą walkę z Frankie Edgarem, prawdopodobnie jednym z najtwardszych zawodników w UFC. Nie wiem jak długo Aldo jeszcze będzie walczył, więc dlaczego nie zrobić tego starcia? Dlaczego nie mielibyśmy robić takich super pojedynków?

2 KOMENTARZE

  1. Dobrze, że nie poszedł w ślady Conora, mówiąc o potencjalnych rywalach.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.