Nowy mistrz kategorii koguciej UFC Cody Garbrandt, niedługo po walce z Dominickiem Cruzem powiedział, że starcie z Jose Aldo jest tym zestawieniem, które bardzo go interesuje. W niedawnej rozmowie z Fox Sports opowiedział nieco o powodach stworzenia takiego planu.

Tu chodzi o zadbanie o samego siebie. W tym sporcie ma się mało czasu na wykorzystanie różnych możliwości i rozumiem to. Uwielbiam walczyć i uwielbiam dawać show. Takie zestawienie byłoby najlepsze i dla UFC i dla mnie. Jeśli Jose Aldo chce, mogę iść wagę wyżej do 145 funtów i tam pokonać kolejną legendę. Aldo pokonywał moich kolegów z klubu. On jest dobry i jest legendą, chciałbym więc przetestować jego szczękę. Zdaję sobie sprawę, że on jest dobrym stójkowiczem, ale ja jestem szybki, mocny i jestem lepszym zawodnikiem MMA. To byłaby dobra walka.

Garbrandt dodał również, że liczy na taki pojedynek teraz, ponieważ chciałby walczyć z Aldo, gdy ten jest w szczytowym momencie swojej kariery.

Patrzę na to w ten sposób, że Jose Aldo nie ma już przed sobą wielu lat w tym sporcie, a ja nie chcę walczyć z nim jak już nie będzie na szczycie. On wygląda nadal świetnie, miał wspaniałą walkę z Frankie Edgarem, prawdopodobnie jednym z najtwardszych zawodników w UFC. Nie wiem jak długo Aldo jeszcze będzie walczył, więc dlaczego nie zrobić tego starcia? Dlaczego nie mielibyśmy robić takich super pojedynków?

7 KOMENTARZE

  1. Dlaczego nie mielibyśmy robić takich super pojedynków?

    Bo to nie moralne ze nie masz żadnej obrony pasy, a TSa sobie wyszczekałeś. Ale przyjaźnisz sie z chorym chłopcem i nie jesteś rudy (choc masz regulowane brwi), wiec cie wybaczą takie deklaracje, nawet życzliwie poklepią po plecach za ten pomysł.

  2. Cóż, gdy pokona Dillashawa to ze względnie interesujących starć w tej dywizji zostanie tylko rewanż z Cruzem. Ale pytanie, czy po tych dwóch walkach, to Aldo będzie jeszcze mistrzem? Bo czuję, że Max może tutaj namieszać.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.